airport visa
سفر راحت به کشورهایی با ویزای فرودگاهی در آسیا برای ایرانیان

کشورهای آسیایی با ویزای فرودگاهی

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...

ویزای فرودگاهی نوعی از ویزا است که امکان سفر به کشورهای مختلف را به نسبت زیادی آسان کرده است. بعضی کشورها در آسیا وجود دارند که با امکان صدور ویزای فرودگاهی، امکان سفر را برای گردشگران بین‌المللی و ازجمله ایرانی‌ها فراهم ساخته‌اند.

سفر کردن به خارج از کشور برای ما ایرانی‌ها، جدا از آنکه یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی‌مان باشد، یکی از چالش‌برانگیزترین‌ها هم می‌تواند باشد. فرقی نمی‌کند که دلیلمان از این سفر تفریح کردن است یا پرداختن به پروژه‌های کاری. درهرصورت بر هیچ‌کس پوشیده نیست که ایرانی‌ها برای سفرهای خارجی باید از هفت‌خوان رستم رد شوند! سختی‌ها و چالش‌های سفرهای خارجی برای ایرانی‌ها مربوط به پیش‌شرط تمامی سفرهای خارجی، یعنی گرفتن ویزا است. البته این برای همه کشورها صدق نمی‌کند و گاهی سختی‌های این مسیر آسان‌تر می‌شود؛ اما درصورتی‌که بخواهیم به یکی از کشورهای با ویزای فرودگاهی، بدون ویزا و یا با ویزای الکترونیک سفر کنیم، این مطلب به‌طور اختصاصی به «کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا» اختصاص دارد؛ بنابراین اگر به دنبال مقصدی جذاب در قاره آسیا می‌گردید و خواهان سفری راحت و به‌دوراز چالش‌های اخذ ویزا هستید، پس به خواندن ادامه دهید و یوتراوز را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

آنچه از ویزای فرودگاهی و کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا می‌خوانید:

ویزای فرودگاهی را چقدر می‌شناسید؟

airport visa issuance counter

پیش از آنکه بخواهیم کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا را معرفی کنیم لازم است بدانیم اصلاً ویزای فرودگاهی چیست و چرا از آن با عنوان یکی از شیوه‌های سفر راحت برای ایرانیان یاد کردیم؟اگر تجربه سفر کردن به کشورهای خارجی را داشته باشید، مطمئناً می‌دانید که مراحل ویزا گرفتن بسیار خسته‌کننده و طاقت‌فرسا است. جدا از چالش‌های پیش رو برای دریافت ویزا، زمان زیادی هم از شما می‌گیرد و هیچ‌گونه تضمینی برای قبول شدنتان جود ندارد.
بنابراین راه‌های ساده‌تری هم برای سفر کردن فراهم‌شده ‌است که یکی از آنها ویزای فرودگاهی است. اگر روابط سیاسی و دیپلماتیک در بین دو کشور خوب باشد، آنها برای شهروندان یکدیگر امکان ویزای فرودگاهی را فراهم می‌آورند. ویزای فرودگاهی در زبان انگلیسی با عنوان Visa On Arrival به معنای «ویزای بدو ورود» هم شناخته می‌شود. این عنوان دقیقاً مطابق کاری است که این ویزا برایتان انجام می‌دهد.
ویزای فرودگاهی، ویزایی است که پس از تهیه بلیت و اقدامات لازم دیگر برای سفر به‌محض ورودتان به کشور مقصد برایتان صادر می‌شود و طبق مدت‌زمان معلوم می‌توانید در آنجا اقامت داشته باشید. درواقع شما به‌محض رسیدن به کشور مقصد انتخابی‌تان، اجازه ورود به آنجا را از فرودگاه کشور خودشان دریافت می‌کنید.

پیش از سفر و دریافت ویزای فرودگاهی این نکات را بدانید

issuance of Viera at the airport

اگر مطلب «ایرانی‌ها بدون ویزا به چه کشورهایی می‌توانند سفر کنند؟» را در یوتراوز خوانده باشید، به‌احتمال‌زیاد (شاید هم نه!) اکنون کشورهای بدون ویزا و با ویزای فرودگاهی برای ایرانیان را به‌خوبی می‌شناسید. اگر کشور انتخابی‌تان جزو کشورهای با ویزای فرودگاهی است، لازم است پیش از سفرتان نکاتی را بدانید.

دائماً به‌روز باشید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای سفر کردن به کشورهای با ویزای فرودگاهی در قاره آسیا باید بدانید، آن است که همواره به‌روز باشید. اگر خواهان سفر به کشوری هستید، از آخرین وضعیت سیاسی بین دو کشور مطلع شوید تا برای تهیه بلیت هواپیما و دیگر موارد، دچار مشکل نشوید. به یاد داشته باشید، گاهی کشورها بدون رسانه‌ای کردن خبرهای جدید و روابط سیاسی و گردشگری بین کشورها، قوانین را تغییر می‌دهند؛ ازاین‌رو همواره این موضوع را پیش از سفرتان از منابع معتبر پیگیری و دنبال کنید.

نمی‌توانید با ویزای فرودگاهی به همه‌جا سفر کنید

برخی‌ها فکر می‌کنند ویزای فرودگاهی این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا بدون هیچ مشکلی به هر جا که دلشان خواست سفر کنند! این ویزا برای ایرانیان تنها برای چند کشور قابل‌استفاده است که در ادامه به‌طور اختصاصی با کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا آشنا می‌شوید.

از دردسرهای ویزای فرودگاهی غافل نشوید

درست است که ویزای فرودگاهی تا حد زیادی توانسته‌ مشکلات دریافت ویزا از سفارت‌ها را حل کند و چالش‌های این مسیر را کاهش دهد، اما بازهم مشکلات خودش را دارد. به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دردسرهای ویزای فرودگاهی می‌توان به مدارک لازم آن اشاره کرد.
پیش از سفر به هر کشوری از مدارک موردنیاز برای صدور ویزای فرودگاهی مقصدتان اطلاعت لازم را به دست بیاورید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه ویزا در فرودگاه مقصدتان صادر می‌شود و اگر مدارک لازم همراهتان نباشد، ممکن است غافل‌گیر شوید.همچنین اگر دریافت ویزا در فرودگاه مقصد کمی بیشتر ازآنچه که باید طول کشید، نگران نشوید، حوصله به خرج دهید و به‌وسیله ارتباط با مسئولان فرودگاه مشکلاتتان را حل کنید.

کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا این موارد هستند

Nepal tourist attractions

اگر می‌خواهید سفری آرام و بدون دغدغه به کشورهای خارجی داشته باشید، علاوه بر کشورهای با ویزای فرودگاهی، می‌توانید از «کشورهایی که می‌توانید با ویزای الکترونیکی به آن سفر کنید» یا حتی «کشورهای بدون ویزا» هم بازدید کنید. همچنین اگر خواهان استفاده از ویزای فرودگاهی برای سفرتان هستید، برخی از کشورهای قاره آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و آمریکا پذیرایی از شمارا دارند. در ادامه ۷ کشور در قاره آسیا را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با ویزای فرودگاهی به آن‌ها سفر کنید.

نپال، سفر به بهشت طبیعی آسیا

نپال اولین مورد از کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا است که قصد معرفی آن را داریم. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از ماجراجویی‌ در طبیعت لذت می‌برند، باید گوییم نپال یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای شما است. همان‌طور که در عنوان این بخش مشخص است، از نپال با عنوان بهشتی طبیعی در آسیا یاد می‌شود که همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران ماجراجو و کوهنوردان است.
نپال کشوری با تاریخ ۲۵۰۰ ساله است که مردمی فوق‌العاده خونگرم و مهربان ساکن آن هستند و با طبیعتی از کوه‌های هیمالیا از گردشگران پذیرایی می‌کند. جالب است بدانید، ازآنجایی‌که نپال با کشورهای دیگری مانند هند، چین و تبت همسایه است؛ معمولاً مسافران بازدید از این کشورها را هم در برنامه سفرشان قرار می‌دهند.

بهترین زمان سفر به نپال

برای هر مقصدی، بازه زمانی به‌عنوان بهترین زمان سفر وجود دارد که آن کشور در ایده‌آل‌ترین حالت خود برای به نمایش گذاشتن جاذبه‌هایش است. نپال هم از این قاعده مستثنا نیست و برای آنکه نهایت استفاده را از سفرتان ببرید، بهتر است در بهار و تابستان به این کشور سفر کنید. در این مدت آب‌وهوا نسبتان گرم است و دیدتان برای بازدید از تمامی جاذبه‌ها باز است.

در سفر به نپال، از این شهرها بازدید کنید

و اما مهم‌ترین شهرهای این کشور کدام هستند؟ برای انتخاب جذاب‌ترین شهرهای این کشور، گزینه‌های زیادی پیش رویتان قرار دارد:

 • شهر کاتماندو: پایتخت کشور نپال و مهم‌ترین مرکز فرهنگی کشور
 • شهر بختاپور: یکی از شهرهای تاریخی این کشور و مرکز ساخت گلدان‌های نپالی
 • شهر پوشکا: شهر برتر و پرطرفدار نپال ازنظر گردشگران
 • پاتان: شهری با میراث‌های جهانی و منظره‌ای زیبا
 • جاناکپور: شهری با جاذبه‌های مذهبی و تاریخی
 • شهر بیرگون: شهر دروازه تجارت بین هند و نپال

جدا از شهرها، بدون شک از مهم‌ترین دلایل سفر به کشور نپال، جاذبه‌های گردشگری آن است. به‌عنوان اشاره‌ای کوتاه به مشهورترین دیدنی‌های نپال، می‌توان مواردی مانند پارک ملی چیتوان، روستای ناگارکوت، آناپورنا، هالشی، کوه اورست و … را نام برد.

عمان، از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین مقصدهای گردشگری برای ایرانیان

Oman beach

عمان یکی از کشورهای همسایه ایران است که در سواحل خلیج‌فارس واقع شده‌است. برای سفر به این کشور علاوه بر ویزای الکترونیک می‌توانید در فرودگاه عمان هم برای ویزا اقدام کنید. ازاین‌رو به می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها از بین کشورهای با ویزای فرودگاهی و الکترونیکی در آسیا باشد. از جذابیت‌های کشور عمان می‌توان به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی‌اش اشاره کرد، به‌گونه‌ای که گردشگران با هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند.
عمان کشوری پادشاهی است که در جای‌جای آن رشته‌کوه‌ها، دشت‌ها و جلگه‌ها خود‌نمایی می‌کنند. علاوه بر این نمی‌توان از سواحل زیبای آن غافل شد و منظره زیبای خلیج‌فارس را نادیده بگیریم. اگر به دنبال مقصدی نزدیک و بدون دردسرهای تهیه ویزا هستید، بدون شک بهترین پیشنهاد برایتان کشور عمان است.

بهترین زمان سفر به عمان

عمان دارای آب و هوایی بیابانی و گرمسیر است. اگر تابه‌حال تجربه سفر به دبی را داشته‌اید، باید بگوییم عمان و دبی آب‌وهوای مشابهی دارند؛ بنابراین بهترین زمان سفر به عمان همان‌طور که حدس زده‌اید، در فصل زمستان و پاییز است. در بازه زمانی ماه‌های زمستانی و پاییزی، روزهای کشور عمان حدود ۲۴ درجه و شب‌های چیزی در حدود ۱۶ درجه است. آب‌وهوای فوق‌العاده این فصل‌ها لذت سفرتان را چندین و چند برابر می‌کند.

در سفر به عمان از این جاذبه‌ها دیدن کنید

عمان کشور کوچکی است؛ بااین‌وجود تنوع جاذبه‌ها برای بازدید در این کشور کم نیستند! در نظر داشته باشید هرکدام از آن‌ها جذابیت‌های خاص و منحصر به خود را دارند. متناسب با شهری که برای سفر انتخاب می‌کنید، این جاذبه‌ها می‌توانند متفاوت باشند که در ادامه با تعدادی کمی از آن‌ها آشنا می‌شوید:

 • شهر مسقط: پایتخت کشور عمان که از دیدنی‌های تکرار نشدنی‌اش می‌توان به مراکز تولید نفت و گاز این کشور اشاره کرد.
 • قلعه رفصه: جاذبه‌ای که در شهرستان صور واقع‌شده ‌است و از مهم‌ترین قلعه‌های عمان به‌شمار می‌آید.
 • غار مجلس الجن: جاذبه‌ای که به‌عنوان دومین غار عمیق دنیا شناخته می‌شود.
 • قلعه نخل: دیدنی‌ای که در شهرستان نخل و در منطقه باطنه واقع شده است.
 • سواحل تفریحی: ساحل القرم، ساحل استان مسندم، ساحل و الجصه و ... از بهترین سواحل تفریحی عمان هستند.

لبنان، سفر به عروس خاورمیانه

Roche Rocks

لبنان، انتخابی دیگر در بین کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا است که می‌تواند یکی از برترین مقصدهای گردشگری برای مردم کشورمان باشد. لبنان در طول سال‌های گذشته جنگ‌ها و ناگواری‌های زیادی را تجربه است؛ بااین‌وجود هنوز هم جذابیت‌های خودش و ارزش سفر کردن را دارد.
پایتخت لبنان بیروت است و گردشگران معمولاً این شهر را برای بازدید انتخاب می‌کنند. دیدنی‌های این شهر آن‌قدر جذاب‌اند که باعث شده‌اند تا لبنان در دنیا با عنوان عروس خاورمیانه شناخته شود. از سواحل جذاب دریای مدیترانه در بیروت بگیرید تا دیدنی‌های فرهنگی این شهر، همه و همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا سفری به‌یادماندنی برای مسافران این کشور رقم بخورد. همچنین خوب است بدانید از زیباترین تجربه‌های سفر به بیروت مربوط به شکم‌گردی در رستوران‌های این شهر برمی‌گردد. غذاهای لبنان به مزاج ایرانی‌ها خوش می‌آید و تضمین می‌دهیم طعم آن برای همیشه در زیر زبانتان باقی بماند. به سبب وجود تمامی این جذابیت‌ها، پیشنهاد می‌کنیم برای یک‌بار هم که شده بازدید از بیروت را در برنامه سفرتان قرار دهید.

بهترین زمان سفر به بیروت

از ویژگی‌های مثبت شهر بیروت می‌توان به این موضوع اشاره کرد که با توجه به موقعیت جغرافیایی‌اش، تقریباً در همه‌سال دارای آب و هوایی مطلوب است. بااین‌وجود در برخی از موارد سال شاهد آب و هوایی شرجی در این شهر خواهید بود؛ بنابراین برای آنکه نهایت لذت را از سفرتان به بیروت ببرید، توصیه می‌کنیم فصل بهار را برای این سفر انتخاب کنید.

جاهای دیدنی بیروت

جاهای دیدنی شهر بیروت کم نیستند و هرکدام به‌نوبه خود، فوق‌العاده هستند. اگر امکان اقامت بیشتر در این شهر را دارید، حتماً بمانید و از تمامی این جاذبه‌ها دیدن کنید. در ادامه برخی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری بیروت را معرفی کرده‌ایم:

 • صخره‌های روشه: صخره‌های عشق و نماد شهر بیروت
 • منطقه گردشگری حریصا: جاذبه‌ای گردشگری روی کوه در کنار دریای مدیترانه
 • خیابان اشرفیه: مشهورترین و محبوب‌ترین خیابان بیروت
 • مسجد محمد امین: جاذبه‌ای تاریخی و محلی برای نمازگزاران اهل سنت
 • غار جعیتا: یکی از طولانی‌ترین غارهای مرکب جهان به طول ۹ کیلومتر
 • کلیسای جامع سنت جورج مارونی: قلمرو مذهبی مسیحیان بیروت

مالدیو، سفر به رویایی‌ترین مجمع‌الجزایر کره زمین

hotels on the water in Maldives

آیا تابه‌حال سفر به مالدیو به ذهنتان آمده است؟ آیا می‌دانستید مالدیو جزو کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا است که به‌راحتی می‌توانید به آنجا سفر کنید؟ اگر چندین سال گذشته کسی نام مالدیو را بر زبان می‌آورد، ذهن‌ها به سمت بازی فوتبال پر گل و برد ایران در برابر کشور مالدیو می‌رفت، اما اکنون اصلاً این‌گونه نیست. جاذبه‌های گردشگری مالدیو به‌قدری در دنیا سروصدا به پا کرده‌اند که لقب رویایی‌ترین مجمع‌الجزایر به این کشور نسبت داده‌شده ‌است.
اگر به دنبال سفری آرام و سرشار از دیدنی‌های فوق‌العاده طبیعی می‌گردید، بدون شک مالدیو را انتخاب کنید. مالدیو سفری لوکس برایتان فراهم می‌کند و مطمئن باشید یاد و خاطر این سفر هرگز از یادتان نخواهد رفت.

بهترین زمان سفر به مالدیو

مالدیو به سبب موقعیت جغرافیایی‌اش، یعنی قرار گرفتن در نزدیکی اقیانوس هند، دارای آب و هوایی گرم و استوایی است. به‌طورکلی اگر قصد سفر به مالدیو را دارید، تمامی ایام سال می‌توانند انتخاب مناسبی برای سفر به این کشور باشند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از تفریحات آبی لذت می‌برید، بدانید مالدیو در تمام سال با آب و هوایی فوق‌العاده پذیرایتان است.

جاذبه‌های گردشگری مالدیو

بدون شک تنها دیدن عکس‌های طبیعت کشور مالدیو، خود دلیلی محکم برای انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد گردشگری است. بااین‌حال می‌خواهیم به شما بگوییم ممکن است تصور کنید تنها دیدنی‌های طبیعی و تفریحات آبی در این کشور انتظارتان را می‌کشند، اما باید بدانید جاذبه‌هایی تاریخی و باستانی هم وجود دارند که در این سفر می‌توانید از آنها بازدید کنید و به روزهایتان تنوع بدهید. در ادامه برخی از مهم‌ترین دیدنی‌های مالدیو را به‌طور خلاصه برایتان آورده‌ایم:

 • موزه ملی ماله: موزه‌ای با قدمت ۶۸ ساله با آثاری گران‌بها و عتیقه
 • ساحل فولاهادهو: بهشتی که بعید است تابه‌حال مانند آن را دیده باشید
 • ساحل مادهو: پیاده‌روی در ساحل سفید، پیک‌نیک، تماشای آب‌های کریستالی و … همه و همه در این ساحل امکان‌پذیر است
 • ساحل آرتیفیشال: ساحلی مصنوعی در کنار دریا برای شنا و تفریحات لوکس آبی
 • صخره‌های مرجانی: بازدید از صخره‌های مرجانی در کنار شنا در آب‌های شفاف مالدیو
 • بندرگاه آتول: تجربه قایق و کشتی در سواحل مالدیو
 • مسجد جمعه بزرگ: بازدید از بزرگ‌ترین مسجد مالدیو و مرکز اسلامی این کشور

تیمور شرقی، سفر به کشوری جذاب اما ناشناخته

clear waters of Jaco Island

اگر بخواهید مقصدی را برای سفرتان انتخاب کنید، به‌احتمال‌زیاد بعید است که کشور تیمور شرقی به‌عنوان یکی از گزینه‌هایتان باشد. این کشور با دیدنی‌های طبیعی جذاب، جزو کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا به شمار می‌آید، اما کمتر کسی است که این کشور را بشناسد.کشور تیمور شرقی در هر بخشش دارای آب و هوایی متنوع است. به‌عنوان‌مثال قسمت‌های شرقی آن دارای آب و هوایی گرمسیر و مناطق دیگر آن دارای آب و هوایی کوهستانی است. به‌طورکلی اگر از گرما فرار هستید، پیشنهاد می‌کنیم فصل تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب نکنید.
تیمور شرقی دارای شهرهای زیادی است که هرکدام از آنها می‌توانند پذیرای شما در این سفر باشند، بااین‌وجود پیشنهاد ما به شما جزیره ژاکو است. این جزیره دارای دیدنی‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای است که فرصت خوبی را برای عاشقان عکاسی فراهم کرده‌است.کشور تیمور شرقی به سبب تنش‌های نژادی دردسرهای زیادی دارد و آن‌طور که بایدوشاید امن نیست. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید، یادتان باشد داروهای پیشگیری از سرماخوردگی را حتماً با خود به همراه داشته باشید.

لائوس، سفر به کشوری کوهستانی در جنوب شرقی آسیا

beautiful nature of Laos

لائوس یکی دیگر از کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا است که به‌راحتی می‌توانید به آنجا سفر کنید. در کشور لائوس شاهد زندگی سنتی خواهید بود و سفر به آنجا شمارا به حال‌وهوای گذشته‌ها می‌برد.
اگر به دنبال آرامش می‌گردید و می‌خواهید سفری راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید، لائوس یکی از بهترین انتخاب‌هایتان است. جالب است بدانید حتی در پایتخت این کشورهم هیاهو و شلوغی معنا ندارد! لائوس جزو آن دسته از کشورهایی است که بعید است مانند آن را درجاهای دیگر پیدا کنید. لائوس با کشورهای ویتنام، کامبوج، میانمار، تایلند و چین همسایه است؛ ازاین‌رو در این سفر می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و علاوه بر بازدید از لائوس، از این کشورها هم دیدن کنید.
همچنین در نظر داشته باشید یکی از جذابیت‌های کشور لائوس، فستیوال‌های آن است. ازجمله مهم‌ترین این جشنواره‌ها می‌توان به سال جدید لائوس، فستیوال فیل و جشنواره موشک اشاره کرد. اگر بازه زمانی سفرتان با این جشنواره‌ها هم‌زمان باشد، خیلی خوش‌شانس هستید. چراکه شاهد زیباترین رویدادهای این کشور در سفرتان خواهید بود.

در سفر به لائوس از این شهرها دیدن کنید

اگر لائوس را به‌عنوان مقصد گردشگری‌تان انتخاب می‌کنید، ۴ تا از شهرهای این کشور بهترین انتخاب‌ها برای اقامت و گذراندن وقت هستند. این ۴ شهر انتخاب تعداد زیادی از گردشگران هستند و دیدنی‌های زیادی برای به نمایش گذاشتن دارند:

 • شهر وینتیان: پایتخت کشور لائوس که به‌دوراز هرگونه هیاهو است
 • شهر بان‌هوایشای: شهری که در نزدیکی تایلند واقع شده‌است
 • شهر لوانگ نامتا: شهری که به مسیرهای کوهنوردی جذابش مشهور است
 • شهر لوانگ پرابانگ: شهری ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو، پر از هیاهو و بناهای ارزشمند تاریخی

کامبوج، سفر به بهشت کوچک آسیا

درنهایت به‌عنوان آخرین مورد از کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا، می‌خواهیم کامبوج را معرفی کنیم. کامبوج کشوری کوچک است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده‌ است و در زمینه جاذبه‌های گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد! این کشور دیدنی‌های تاریخی، طبیعی و باستانی فوق‌العاده‌ای دارد که سبب شده‌ است با عنوان بهشت کوچک آسیا شناخته شود و همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران باشد.
اگر به دنبال مقصدی هیجان‌انگیز می‌گردید، کامبوج یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان است. در نظر داشته باشید مسافران زیادی هرسال به این کشور سفر می‌کنند و از دیدنی‌های آن بازدید می‌کنند. به همین سبب اقامتگاه‌هایی متنوع با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه در این کشور وجود دارد که خیالتان را از بابت هزینه‌های اقامت راحت می‌کند؛ اما اگر با این گفته‌ها می‌خواهید به کامبوج سفر کنید، چه زمانی را باید انتخاب کنید؟

شهرهای گردشگری کامبوج

درست است که کامبوج کشوری کوچک است، اما تنوع شهرهایی که می‌توانید برای سفرتان انتخاب کنید، بسیار بالا است. هرکدام از این شهرها جاذبه‌های گردشگری خاص خودشان را دارا هستند و خاطره خاص خودشان را از سفر به کامبوج در ذهنتان به‌جای می‌گذارند. در ادامه با توریستی‌ترین شهرهای کشور کامبوج آشنا می‌شوید:

 • شهر پنوم‌پن: پایتخت کشور کامبوج که از زیباترین ساخته‌های فرانسوی‌ها است
 • شهر سیم‌ریپ: از محبوب‌ترین شهرهای کامبوج در نظر گردشگران با سرعت رشد فوق‌العاده
 • شهر سیهانوکویل: تجربه غواصی و ساحل‌گردی می‌خواهید؟ پس به سیهانوکویل بروید

در نظر داشته باشید در سفر به کامبوج، بازدید از مهم‌ترین دیدنی‌های این شهر را از قلم نیندازید؛ اما مشهورترین دیدنی‌های این کشور کدام هستند؟ به‌عنوان اشاره‌ای کوتاه به این جاذبه‌ها می‌توان مواردی مانند پارک ملی بوکور، باتم بنگ، روستای شناور چونگ خناس، کوکونگ، تونله ساپ، حزیره بامبو و … را نام برد.

سخن آخر

در این مطلب معرفی کوتاهی از کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا به شما ارائه کردیم! اگر پیش از خواندن این مطلب با ویزای فرودگاهی و مقاصدش برای ایرانیان آشنا نبودید، اکنون هستید! تنها کافی است دست به انتخاب بزنید و کوله‌بار سفرتان را ببندید! امید است این مطلب در راستای آگاهی بیشتر شما درباره سفر راحت ایرانیان، ارزشی ایجاد کرده باشد. در آخر چنانچه هرگونه سؤال، مطلب یا تجربه‌ای درباره کشورهای با ویزای فرودگاهی در آسیا دارید، آن را در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه