محدویت‌ها و اطلاعیه‌های سفرهای هوایی

آخرین محدودیت‌ها، اطلاعیه‌های سفر و بخشنامه‌های پرواز

زمان برای مطالعه 9 دقیقه
 • ...
 • ...

برای اطلاع کامل از آخرین وضعیت پروازهای داخلی، محدودیت‌های سفر و قوانین شرکت‌های هواپیمایی این مطلب یوتراوز را تا انتها دنبال کنید. در این مطلب سعی شده تا شما کاربران گرامی را از جدیدترین اطلاعیه‌ها، بخشنامه‌ها و محدودیت‌های سفر مطلع کنیم.

آنچه از اطلاعیه‌های پروازهای داخلی، محدودیت‌های سفر و آخرین بخش‌نامه‌ها در ادامه می‌خوانید:

پروازهای داخلی؛ مشاهده آخرین اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌ها

اطلاعیه‌ها برای پروازهای داخلی

اطلاعیه جدید هواپیمایی پارس مبنی بر پذیرش مسافران محترم توان‌خواه ویلچری

احتراما پیرو بخشنامه شماره 1009/مورخ 15/02/400 در خصوص عدم امکان پذیرش مسافران محترم توان‌خواه ویلچری با عنایت به عدم وجود بالابر برای تایپ CRJ200 به استحضار می‌رساند در راستای تامین رفاه حال آن عزیزان این هواپیمائی ضمن کنسل نمودن بخشنامه فوق بدینوسیله اعلام می‌دارد پذیرش این عزیزان مشروط بر اعلام رضایت کتبی مسافر در فرودگاه یا ویلچر تا پای پرواز و سپس با کمک‌رسانی همکاران هندلینگ دهنده بدون ویلچر و بدون بالابر تا داخل کابین هواپیما بلامانع خواهد بود.


شرایط استرداد و خرید در مسیرهای «داخلی» پس از شیوع کرونا

کاربر گرامی؛

لطفا شرایط استرداد را با دقت بخوانید و پس از آن برای استرداد بلیط به پنل کاربری خود در سایت یوتراوز مراجعه کنید و در صفحه سفارشات و استردادها، برای استرداد بلیط خود اقدام کنید.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، برای پروازهای داخلی نیاز به تست کرونا نیست. اما از پرواز افرادی که تست کرونای آنها تا ۱۴ روز قبل از تاریخ پرواز مثبت بوده، جلوگیری می‌شود. مسئولیت عدم پذیرش مسافرین و همچنین هزینه‌ استرداد در شرایط مذکور به عهده مسافر است.

اطلاعیه ماهان ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (17 اسفند 1399)

به منظور تشدید مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت تردد مسافران از/ به فرودگاه‌های استان خوزستان (اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجاری) خواهشمند است موارد ذیل را برای سوارشدن مسافرین به ایشان یادآوری کنید.

 • به همراه داشتن جوابیه منفی تست کرونا (آزمایش تشخیص سریع Rapid Test) از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت.
 • از ورود همراهان برای پیشواز و بدرقه به ترمینال فرودگاه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

بخشنامه قشم ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (27 اسفند 1399)

درباره عدم الزام تست سریع کرونا برای پرواز به استان خوزستان (اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجاری)، طبق آخرین بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران درباره مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت تردد مسافران از استان خوزستان، به اطلاع می‌رساند، انجام تست سریع کرونا برای مسافران ورودی به استان خوزستان در فرودگاه‌های مبدا الزامی نیست. 

اطلاعیه ایران ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (2 فروردین 1400)

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما» در راستای اجرای تکالیف ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تشدید مراقبت‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در استان خوزستان، در ابتدا به هموطنان عزیز توصیه می‌شود اگر ضرورتی برای مسافرت به این استان نیست، سفر خود را به فرصتی دیگر موکول کنند.
در صورت ضرورت برای انجام سفر به استان خوزستان، مسافران باید گواهی نتیجه آزمایش عدم ابتلا به ویروس کرونا، آزمایش تشخیص سریع (Rapid Test) از سوی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت را در روز پرواز به قسمت پذیرش مسافر «هما» ارائه‌ کنند.
همچنین براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورود مستقبل و مشایعت‌کننده به ترمینال فرودگاه‌های استان خوزستان ممنوع است. لازم به ذکر است، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» همچون گذشته، رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی مسافر را در پروازهای خود رعایت می‌کند.

بخشنامه کیش ایر درباره محدودیت‌های سفر به استان خوزستان (18 اسفند 1399)

پیرو بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مقابله با کوویید-19 درباره تردد مسافران محترم به استان خوزستان و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی موارد درنظر گرفته به شرح زیر هستند.

 • تمام مسافران خروجی از استان خوزستان شامل شهرهای اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجری ملزم به ارائه گواهی نتیجه آزمایش عدم ابتلا به کووید -19 (آزمایش تشخیص سریع Rapid Test) موردتایید وزارت بهداشت هستند.
 • کلیه مسافران بالاتر از 8 سال ملزم به داشتن تست منفی کووید-19 هستند.
 • در صورت انصراف از پرواز مسافران از / به مقاصد مطرح شده، چنانچه بلیط خود را زودتر از تاریخ اجرای بخشنامه تهیه کرده باشند، وجه آن به‌طورکامل استرداد می‌شود.پروازهای خارجی؛ مشاهده آخرین اطلاعیه‌ها

اطلاعیه‌ها برای پروازهای خارجی

اطلاعیه لوفت هانزا مبنی بر ممنوعیت موقت حمل سگ به آمریکا تا اطلاع ثانوی - 1400/05/02

به اطلاع می‌رساند از تاریخ 14 جولای تا اطلاع ثانوی حمل سگ از برخی کشورها از جمله ایران به طور موقت ممنوع شده است. این قانون شامل سگ‌های پشتیبان عاطفی و خدماتی نیز می‌شود. رزروهایی که قبلا برای 14 جولای و بعد از آن انجام شده، در سیستم کنسل خواهند شد. لطفا جهت پیگیری از طریق ایمیل با همکاران ما در ارتباط باشید.


اطلاعیه جدید هواپیمایی امارات - سفر به میامی - 1400/05/02

سفر به میامی شهر همیشه بیدار با گالری‌های منحصربفرد؛ یکی از پرطرفدارترین شهرهای گردشگری ساحل در آمریکا

 • سرویس شوفر درایو رایگان برای مسافران کلاس تجاری و فرست همزمان با شروع پروازها به میامی
 • دریافت دو برابر مایل برای اعضای Sky wards در سفر تا 30 نوامبر و بلیط‌های صادر شده تا22 اگوست 2021
 • مایل دو برابر در تمامی کلاس نرخی و کابین‌های پروازی
 • دریافت مایل با پرواز مشترک امارات / فلای دبی
 • تغییر تاریخ، استرداد و SHOW-NO بدون جریمه
 • شامل دو سال اعتبار بلیط و اعتبار سه ساله برای بلیط‌های صادر شده از قبل

اطلاعیه هواپیمایی سلام ایر - مبنی بر قوانین وردی مسافران به کشور عمان - 1400/05/02

1- از دوشنبه 19 جولای ساعت 17:00 (به وقت محلی عمان) کشورهای سنگاپور و برونئی دارالسلام از لیست کشورهای ممنوع الورود به عمان خارج خواهند شد.

2- کشورهای ذیل تا اطلاع ثانوی ممنوعیت ورود به کشور عمان را دارند: سودان - برزیل - نیجریه - تانزانیا - سیرا لئون - اتیوبی - انگلستان- هند - پاکستان - بنگلادش - فلیپین - تایلند - مالزی - ویتنام - اندونزی - عراق - ایران - تونس - لیبی - آرژانتین و کلمبیا. لازم به ذکر است اگر مسافری طی 14 روز گذشته در یکی از کشورهای ذکر شده اقامت داشته باشد، اجازه ورود به عمان را ندارد و شهروندان عمانی دیپلمات، کادر پزشکی و خانواده‌های آنها از این قانون معاف هستند.

3- کلیه ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی که در بخش‌های بهداشتی دولتی و خصوصی (پزشکان، پرستاران، تکنسین‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی و داروسازان و...) کار میکنند و اعضای خانواده آنها از قرنطینه اجباری قانونی معاف بوده و به محض ورود به کشور عمان با دریافت دستبند الکترونیکی قرنطینه خانگی می‌شوند.


بخشنامه شماره 11045 هواپیمایی قشم ایر - 1400/04/24

موضوع: شرایط جدید پذیرش مسافرین ورودی به ترکیه در زمان پاندمی کرونا

طبق بخشنامه اعلامی از سازمان هواپیمایی ترکیه به جهت سلامت و ایمنی مسافرین برای تمامی پروازها به استانبول و آنکارا رعایت موارد ذیل اجباری است:
- مسافرینی که در بازه 14 روز قبل از پرواز در کشورهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا حضور داشته‌اند می‌بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را بهمراه داشته باشند. این مسافران موظفند به رعایت قرنطینه 14روزه در مراکز و هتل‌های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت و هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر است.
- مسافران ورودی از افغانستان و پاکستان و کسانی که 14 روز قبل از پرواز در این کشورها بوده‌اند، می‌بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را بهمراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 10 روزه در مراکز و هتل‌های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت هستند و هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر است.
- مسافرینی که حداقل 14 روز پیش از ورود به ترکیه واکسینه شده‌اند یا دارای مدرک بهبود از کوید -19 در خلال 6 ماه گذشته‌اند، 28 روز پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR ندارند و اقدامات قرنطینه برای آنها اعمال نخواهد شد.
- مسافرین ورودی از سایر کشورهایی که در موارد بالا ذکر نشده‌اند، اگر حداقل 14 روز قبل از ورودشان واکسینه (نوبت دوم) شده‌اند و یا دارای مدرک بهبودی ازcovid-19 با گذشت 28 امین روز از اولین نتیجه مثبت آزمایش PCR هستند، تنها ارائه نتیجه منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت و یا نتیجه منفی تست RAPID حداکثر 48 ساعت قبل از ورود به ترکیه کفایت می‌کند.
آزمایش PCR توسط وزارت بهداشت بر روی ناقلین ویروس دلتا انجام می‌شود و در صورت منفی بودن نتیجه آزمایش PCR در پایان چهاردمین روز قرنطینه خاتمه می‌یابد.

* شهروندان جمهوری ترکیه که حداقل 14 روز قبل از ورودشان واکسینه (نوبت دوم) شده‌اند، یا دارای مدرک بهبودی از covid-19 با گذشت 28 امین روز از اولین نتیجه مثبت آزمایش PCR هستند، با ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش و یا نتیجه منفی آزمایش RAPID آنتی ژن با حداکثر 48 ساعت اعتبار اجازه ورود به ترکیه را دارند.

* این شرایط برای مسافران عبوری با توقف صدق نمی‌کند.

تاریخ اجرای بخشنامه از سه شنبه 23 تیر ماه 1400 است.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


بخشنامه شماره 11044هواپیمایی قشم ایر - 1400/04/22

موضوع: الزام انجام تست مجدد PCR درفرودگاه دبی برای تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور اعلامی

مطابق بخشنامه مقامات فرودگاهی دبی به جهت جلوگیری از نشر ویروس کووید 19 و ایمنی مسافرین، رعایت شرایط ذیل برای تمامی پروازها از/به دبی اجباریست.
تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور لیست شده به شرح ذیل به محض ورود به فرودگاه دبی مورد آزمایش مجدد PCR قرار می‌گیرند.

 • خاورمیانه وآفریقا: انگولا، جیبوتی، مصر، اریتره، اتیوپی، غنا، گینه، ایران، عراق، ساحل عاج، اردن، کنیا، لبنان، مراکش، نیجریه، رواندا، سنگال، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سودان جنوبی، سودان، سوریه، تانزانیا، تونس، اوگاندا، زامبیا، زیمباوه، سومالی، کویت، قطر، عمان و بحرین.
 • اروپا: بوسنی و هرزگوین، گرجستان، مولدووا، روسیه، کرواسی، مجارستان، منته نگرو، اسلواکی، قبرس، مالت، لهستان، اوکراین.
 • آسیا: افغانستان، اندونزی، پاکستان، ترکمنستان، بنگلادش، قرقیزستان، فیلیپین، ازبکستان، کامبوج، میانمار، سریلانکا، ویتنام، هند، نپال، تاجیکستان، ترکیه، آمریکای جنوبی، آرژانیتن، برزیل، شیلی.

اجرای این بخشنامه از 13 تیرماه 1400 است.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


بخشنامه جدید هواپیمایی سلام ایر - 1400/04/22

براساس تصمیمات کمیته عالی و سازمان هواپیمایی کشوری، دستورالعمل‌های زیر برای مسافران ورودی تمام شرکت‌های فعال در عمان صادر شده است.

 • مسافران عمانی و افرادی که مقیم هستند که حداقل یک دوز از واکسن مورد تایید کشور عمان را دریافت کرده باشند و می‌توانند پرواز داخلی به فرودگاه صلاله و خصب را داشته باشند و مسافرینی که دو دوز واکسن مورد تایید عمان را دریافت کرده باشند، می‌توانند به دو فرودگاه ذکر شده پرواز بین‌المللی مستقیم داشته باشند. عمانی‌های مقیم Dhofar Musandam شامل این قانون می‌شوند.
 • شهروندان حوزه خلیج فارس (GCC) درصورت دریافت دو دوز واکسن مورد تایید می‌توانند به این فرودگاه‌ها سفر کنند.
 • جمهوری مصر از لیست ممنوعیت ورود به کشور عمان برداشته شده است و کشورهای ذیل تا اطلاع ثانوی ممنوعیت ورود به کشور عمان را دارند. سنگاپور، اندونزی، عراق، ایران، تونس، لیبی، آرژانتین، کلمبیا و برونی دارالسلام. لازم به ذکر است اگر مسافری طی 14 روز گذشته در یکی از کشورهای ذکر شده اقامت داشته باشد، اجازه ورود به عمان را ندارند و شهروندان عمانی از این قانون معاف هستند.

همانطور که در بخشنامه‌های قبلی ذکر شده معافیت‌ها ادامه خواهد داشت. اعمال این بخشنامه از تاریخ 9 جولای ساعت 17 به وقت عمان تا اطلاع ثانوی قابل اجراست.
باتشکر
شرکت هواپیمایی سلام ایر


اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/14

موضوع: الحاقیه مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط کنونی

پیرو اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری، به اطلاع می‌رساند مسافران ورودی به ایران از مبادی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا که دارای کارت واکسیناسیون کووید-19 بوده و از آخرین نوبت واکسن آنها 15 روز گذشته باشد، جهت انجام سفر به ایران از انجام تست PCR معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون و رعایت مابقی بندهای بخشنامه 1226/ م ب مورخ 26/12/1399 الزامی می‌باشد.

                                                                                                                        

اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/14

کاهش بار مجاز همراه مسافر در پروازهای بین اللملی «هما»

به اطلاع می‌رساند پیرو بخشنامه به شماره 1435-100 مورخ 18/12/1400، بار مجاز همراه مسافران از تاریخ 30 JUN21  تا اطلاع ثانوی در مسیرهای بین‌المللی از تهران به میزان 30 کیلوگرم در کابین اکونومی و 40 کیلوگرم در کابین بیزنس و در مسیرهای بین‌المللی به تهران به میزان 40 کیلوگرم در کابین اکونومی و 50 کیلوگرم در کابین بیزنس تعیین می‌شود.


اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/07

موضوع: بروزرسانی مقررات سفر به کشور پاکستان در شرایط کنونی

احتراما، مقررات جدید سفر به کشور پاکستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به شرح ذیل اعلام می‌گردد. مسافران دارای گذرنامه پاکستانی و POC (Pakistan Origin Card) با شرایط ذیل می‌توانند به کشور پاکستان سفر کنند.

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به پاکستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR درمحدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جوب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov می‌باشد. پس از ورود به پاکستان مسافران می‌بایست به مدت 14 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.
 • تکمیل اطلاعات و بارگذاری جواب منفی تست PCR برروی برنامه PASS TRACK و یا لینک ذیل الزامی بوده و مسافران می‌بایست کپی از اطلاعات تکمیلی فوق راه هنگام پذیرش به همراه داشته باشند. https://passtrack.nitb.gov.pk

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم اظهارنامه پیوست را تکمیل نموده ودر بدو ورود به مسولان مربوطه در کراچی ارائه نمایند.
ورود هرگونه باردستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران می‎‌توانند فقط به تعداد یه کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک درطول پرواز و درفرودگاه ها الزامی است. اطلاعیه جدید هواپیمایی پگاسوس - 6 تیر 1400

با سلام؛
به استحضار می‌رساند پروازهای تهران-آنکارا شرکت هواپیمایی پگاسوس با نرخ ویژه شروع نرخ از 2.200.000 تومان درروزهای شنبه، سه‌شنبه، و پنجشنبه انجام
می‌پذیرد و این پرواز دارای مسیرهای ترانزیت به شهرهای دبی، ازمیر، بدروم، آنتالیا، قبرس، دوسلدورف، کلن، وین و... است. برای خرید بلیط و گروه با دفتر هواپیمایی پگاسوس به شماره 02126407529 تماس حاصل فرمایید.
هواپیمایی پگاسوس
شعبه ایران


اطلاعیه جدید هواپیمایی قشم ایر در خصوص محدودیت ورود مسافران افغانستانی به کشور امارات - 2 تیر 1400

طبق بخشنامه اعلامی از سازمان هواپیمایی کشور دبی (DCAA) به منظور پیشگیری از نشر کووید-19 و ایمنی مسافران، کروی پروازی، کارکنان فرودگاه و منافع عمومی، مسافران ورودی به دبی از طریق کشور افغانستان که پیش از سفر دبی به کشورهای پر خطر با محدودیت بالا سفر داشته‌اند ممنوع می‌باشد.
این محدودیت شامل مسافرینی که پس از مسافرت به کشورهای پرخطر دوره 14 روزه را در افغانستان طی کنند، نمی‌شود.
تاریخ اجرای بخشنامه از 31 خرداد ماه 1400 است.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


اطلاعیه جدید قشم ایر مبنی بر تعرفه نظارت بر ایمنی مسافر درپروازهای داخلی و بین‌المللی با کد یاتا I6

2 تیر 1400

طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری تعرفه نظارت بر ایمنی (I6) به ازا هر مسافر از تاریخ 11/03/1400 (01ژوئن 2021) در پروازهای داخلی به مبلغ 30000 ریال و در پروازهای بین‌المللی مبلغ 4 یورو می‌باشد.
در پروازهای داخلی و بین‌اللملی تعرفه نظارت بر ایمنی مسافر (I6) پس از صدور بلیط غیر قابل استرداد می‌باشد.
بخشنامه پیش رو از تاریخ اعلامیه سازمان هواپیمایی کشوری برابر با 11 خرداد ماه 1400 (01 ژوئن 2021) می‌باشد.
معاون بازرگانی
علی اصغر علم بیگی


اطلاعیه بار مجاز بیشتر برای سفر به اروپا - 30 خرداد 1400

در راستای افزایش رضایتمندی مسافران از مبدا ایران به مقصدهای منتخب در اروپا از مزیت بار مجاز بیشتر بهره‌مند خواهند شد.
جزییات افزایش بار مجاز به شرح زیر است.

مقصدها

باز مجاز کابین اکونومی

اروپا: آلمان، اتریش، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، اوکراین، بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، سوئد، سوئیس، صربستان، فرانسه، فنلاند، قبرس، لهستان، مجارستان، نروژ، هلند، یونان


35 کیلوگرم


 • بازه فروش: 25 خرداد 1400 تا 23 شهریور 1400
 • بازه سفر: 25 خرداد 1400 تا 11 فروردین 1401

با علم به تعهد ما در قبال سفری ایمن و رعایت بالاترین سطح از استاندارد، سفر آتی خود را برنامه‌ریزی کنید.
برای سفری ایمن به بیش از 130 مقصد در شبکه پروازی در حال گسترشمان، با شما همراهیم.
پیشنهاد می‌شود تمامی مسافران قبل از عزیمت شرایط و الزامات ورود به کشور مقصد را با دقت مورد مطالعه قرار دهند و از صفحه اینترنتی الزامات ورود و سفر ما دیدن کنند.
برای اطلاعات بیشتر لطفا ازqatarairways.com دیدن کنید یا با تیم فروش ما تماس بگیرید.


اطلاعیه جدید هواپیمایی ماهان - پروازهای دبی - 29 خرداد 1400

به استحضار می‌رساند از تاریخ 01.2021.Jul، پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از / به فرودگاه بین‌المللی دبی در ترمینال شماره یک صورت می‌پذیرد.
با تشکر
امور آژانس های هواپیمایی ماهان


اطلاعیه پرواز به فرانکفورت، هامبورگ، دوسلدورف و مونیخ متصل به شبکه سراسری ریلی در آلمان

27 خرداد 1400

با ترانزیت کمتر از 2 ساعت در کابین اقتصادی و تجاری

 • تغییر تاریخ بدون جریمه
 • استراد بلیط بدون جریمه
 • NO-SHOW بدون جریمه
 • شامل دو سال اعتبار بلیط و اعتبار سه ساله برای بلیط‌های صادر شده از قبل

جهت کسب اطلاع از جزئیات بیشتر به آژانس مسافرتی خود و یا Emirates.com مراجعه فرمایید.
دفتر مرکزی امارات به شماره تماس 02181345 نیز آماده پاسخگویی و شنیدن نکته نظرات مسافران است. 


اطلاعیه جدید پرواز مستقیم از شیراز به مسقط - 27 خرداد 1400

یکشنبه و پنجشنبه هر هفته پرواز مستقیم شیراز مسقط برقرار خواهد بود.
هواپیمایی سلام ایر

اطلاعیه جدید برقراری پرواز آرمنیا ایرویز - 27 خرداد 1400

از تاریخ 1 جولای مصادف با 10 تیر ماه، روزهای دوشنبه و پنجشنبه پرواز در مسیر ایروان - تبریز- ایروان برقرار شده است.


قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به عراق شهر بغداد - 27 خرداد 1400

ایران-عراق (بغداد)

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافران بالای 10 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -(مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- ( رشت )
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- (همدان)
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه دکتر شهریار علیزاده -(گرگان)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر بیژن هدایتی-(قائمشهر)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس-(چالوس)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) –(یزد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر احترام-(کاشان)

عراق (بغداد) -ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از بغداد به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.
آزمایشگاه‌های غیر دولتی:

 • Al-Karawan Lab. - Baghdad
 • International Al-Nukhba Lab. – Baghdad
 • Nukhba Al-Wathiq Lab. – Baghdad
 • Al- Nawader Lab. – Baghdad
 • Idrees Lab. – Baghdad
 • Al-Karkh Specialized Medical Lab. – Baghdad
 • Medical Dubai Lab – Baghdad
 • Al-Mawrid Specialized Lab. – Baghdad
 • The National Investment Lab. – Baghdad
 • Medical Lab for Pathological Tests – Baghdad
 • Shams Baghdad Lab. – Baghdad
 • Ibn Al-Nafees Lab. – Diyala
 • Al-Awa’el Lab. – Al-Basrah
 • Sama Dijlah Lab. – Misan
 • Al-Zawraa Central Lab. – Baghdad

آزمایشگاه‌های دولتی:
 • ab of Imam Ali Hospital – Baghdad
 • Medical City Private Nursing Home Project – Baghdad
 • Medical Consultant Lab. – Baghdad
 • General Health Lab. – Karbala
 • Passengers Checking Lab. – Babil
 • The Consultant Section for Checking Passengers & Foreigners at Al-Zubair General Hospital

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3. فرم‌های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.
* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیط و مسافر است. قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل - 

27 خرداد 1400

ایران-اقلیم کردستان: (سلیمانیه و اربیل)

1. تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی است.
2. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 8 سال برای مقاصد سلیمانیه و اربیل که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -(مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- (همدان)
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه دکتر شهریار علیزاده -(گرگان)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر بیژن هدایتی-(قائمشهر)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس-(چالوس)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین (ژنتیک امام علی ) –(یزد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر احترام-(کاشان)

3. از تمامی مسافران بعد از ورود به فرودگاه اربیل تست PCR گرفته می‌شود که هزینه آن به مبلغ 30 دلار به عهده خود مسافر است.
4. برای مسافران ورودی به فرودگاه سلیمانیه همان تست PCR انجام شده در ایران قابل قبول است و فقط در صورت داشتن علائم از مسافر تست مجدد گرفته می‌شود.

اقلیم کردستان-ایران:

1.برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از اقلیم کردستان (سلیمانیه یا اربیل) به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.


- Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 - 07501420345

- Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq

- Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3.فرم‌های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر می باشد.


شرایط جدید پذیرش مسافرین ورودی به کشور (در زمان پاندمی کرونا) - 11 خرداد 1400

باسلام و احترام؛
نظر به لزوم رعایت دستورالعمل اعلامی از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت موارد ذیل برای کلیه مسافرین ورودی به ایران الزامی است.

 • کلیه مسافرین ورودی بالا 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوارشدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند.
 • مهلت اعتبار تست از زمان انجام تست تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی با تاریخ میلادی و با بارکد معتبر جهت بررسی و با مورد تایید کنسلوگری ایران در کشور مبدا باشد. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
 • موکد اعلام می‌گردد به منظور جلوگیری ازشیوع ویروس کرونا، از پذیرش جامه دادن‌های cabinsize چرخ‌دار معذوریم.
 • رعایت کلیه شرایط این دستورالعمل برای مسافرینی که واکسن کووید 19 را دریافت کرده‌اند نیز الزامی است.
 • مقتضی است قبل از صدور بلیط کلیه موارد قیدشده در این دستورالعمل توسط دفتر خدمات مسافرتی و مسافرین محترم به دقت مطالعه و اجرایی گردد. شایان ذکر است در صورت مغایرت و عدم انجام پروتکل مربوطه با آژانس صادرکننده برخورد خواهد شد.

معاونت بازرگانی و خدمات فرودگاهی

                                                                                                                                                                      خلبان عسگر گرانقابل‌توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل 

1400/3/8

ایران-اقلیم کردستان: (سلیمانیه و اربیل)

1. تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی می‌باشد.

2. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 8 سال برای مقاصد سلیمانیه و اربیل که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات‌ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه تهران لب-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -( مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- ( همدان )
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) -یزد


3. از تمامی مسافران بعد از ورود به فرودگاه اربیل تست PCR گرفته می‌شود که هزینه آن به مبلغ 30 دلار به عهده خود مسافر می‌باشد.

4. برای مسافران ورودی به فرودگاه سلیمانیه همان تست PCR انجام شده در ایران قابل قبول می‌باشد و فقط در صورت داشتن علائم از مسافر تست مجدد گرفته می‌شود.

اقلیم کردستان-ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از اقلیم کردستان (سلیمانیه یا اربیل) به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی می‌باشد. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتر در فرودگاه ارائه گردد.
- Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 - 07501420345

- Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq

- Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.

3.فرم های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیط و مسافر می‌باشد.


قابل توجه مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به عراق شهر بغداد - 1400/3/8

ایران-عراق (بغداد)

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین و بالای 10 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتر در فرودگاه.

 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک-تهران
 • آزمایشگاه پارس طب – تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد-تهران
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش _ تهران (اتوبان همت غرب)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس _ تهران (بلوار کشاورز)
 • آزمایشگاه بیمارستان رسالت _تهران (سید خندان)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی _تهران (خیابان ولیعصر)
 • آزمایشگاه آرمین _ تهران (مطهری)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور_تهران (ویژه دیپلمات‌ها و مامورین دولت جمهوری اسلامی)
 • آزمایشگاه کیوان-(تهران)
 • آزمایشگاه تهران لب-(تهران)
 • آزمایشگاه درمانگاه یاس (نازی آباد)- (تهران)
 • آزمایشگاه دنا – (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان مهراد-تهران
 • آزمایشگاه ظفر-تهران
 • آزمایشگاه آرامش-تهران
 • آزمایشگاه رازی-(کرج)
 • آزمایشگاه جهان-(کرج)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد-(کرج)
 • آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی-(ورامین)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوزی و ژنتیک آینده-(ورامین)
 • آزمایشگاه امروز-(شهر ری)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده -( مشهد)
 • آزمایشگاه نیکان -(مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد-(مشهد)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل- (اصفهان)
 • آزمایشگاه پارک-(اصفهان)
 • آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر –(اصفهان)
 • آزمایشگاه راز-(شیراز)
 • آزمایشگاه اکسیژن- (شیراز)
 • آزمایشگاه آنالیز-(شیراز)
 • آزمایشگاه پیوند -شیراز
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس- (رشت)
 • آزمایشگاه فرزان- ( همدان )
 • آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان -(اراک)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند-(اراک)
 • آزمایشگاه آریا -(اهواز)
 • آزمایشگاه فجر -(ساری)
 • آزمایشگاه سلام -(تبریز)
 • آزمایشگاه بوعلی -(قم)
 • آزمایشگاه دکتر دبیری -(کرمان)
 • آزمایشگاه هراز آمل- (آمل)
 • آزمایشگاه دکتر حکیمی آمل-(آمل)
 • آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین(ژنتیک امام علی ) -یزد

عراق (بغداد) -ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از بغداد به ایران سفر می‌کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های ذیل انجام شده باشد الزامی است. همچنین جواب منفی تست می‌بایست به مسئول کانتر در فرودگاه ارائه گردد.

 • آزمایشگاه رازی بغداد
 • آزمایشگاه بیمارستان یرموک
 • آزمایشگاه بیمارستان مدینه‌الطب

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
3.فرم‌های خوداظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران می‌بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.
* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیط خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادرکننده بلیط و مسافر می‌باشد.اطلاعیه سفر با هواپیمایی لوفت‌هانزا در شرایط همه‌گیری کرونا - 1400/03/05

قوانین ورودی کشور مقصد:

مسافران می‌بایست قوانین ورودی کشور مقصد را بررسی کنند. به‌طور مثال: مسافرانی که قصد دارند از طریق فرانکفورت به تورنتو سفر کنند، می‌بایست قوانین کانادا را بررسی کنند. جهت مطالعه قوانین ورودی کشورها، فرودگاه مبدا و مقصد را در این لینک وارد کنید و قوانین را به دقت مطالعه فرمایید.
بر اساس قانون آلمان تمامی مسافرانی که مقصد نهایی آن‌ها یکی از شهرهای این کشور است، باید قبل از سفر فرم‌های الکترونیکی مخصوص را تکمیل و ارسال نمایند.

تست PCR

 • چنانچه کشور مقصد نیاز به تست منفی PCR داشته باشد، تمامی مسافران لوفت‌هانزا (6 سال به بالا) ملزم به ارائه تست منفی PCR در فرودگاه امام خمینی هستند.
 • نتیجه تست منفی PCR می‌بایست به زبان انگلیسی روی کاغذ با تاریخ و ساعت انجام تست و مهر آزمایشگاه ارائه شود.
 • نتیجه تست تمامی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت قابل قبول لوفت هانزاست.
 • در زمان ورود به آلمان یا ترازیت از آلمان نباید 72 ساعت از زمان انجام تست گذشته باشد.
 • نتیجه تست می‌بایست منطبق بر قوانین کشور مقصد باشد.
 • چنانچه کشور مقصد مسافران واکسینه شده را قبول می‌کند، لوفت‌هانزا مسافرانی را که دو هفته از دوز دوم واکسن آنها گذشته باشد را با ارائه مدارک مربوط به واکسیناسیون پذیرش می‌کند.
 • واکسنهای مورد تایید اروپا: BoNTech/Pfizer.Modema.AstraZeneca and Johnson&Johnson
 • تنها نتیجه آزمایش PCR مورد قبول گروه هواپیمایی لوفت هانزاست.

با تشکر
هواپیمایی لوفت‌هانزا در تهران


اطلاعیه استرداد بلیط‌های مسیر استانبول به دلیل اعمال محدودیت کرونایی در ترکیه - 1400/03/05

بازگشت به نامه شماره 8111 تاریخ 27/02/1400 سازمان هواپیمایی کشوری، در خصوص اعلام استرداد کامل بلیط‌های مسیر تهران – استانبول –تهران به علت اعمال محدودیت‌های رفت و آمد در کشور ترکیه به منظور پیشگیری از ویروس COVID-19 مقتضی است مقررات زیر هنگام ابطال، استرداد و تغییر تاریخ بلیط پرواز های استانبول رعایت شود.

ابطال و استرداد و یا تغییر تاریخ بلیط مسیرهای تهران – استانبول که پرواز آن‌ها در بازه زمانی 7/02/1400 (27 تا APR 21) تا 27/02/1400 (17 تا MAY 21) و استانبول –تهران که پرواز آن‌ها در بازه زمانی 10/02/1400 (30APR21) تا 27/02/1400 (17MAY21) است، بدون دریافت جریمه بلامانع است.
بلیط‌های دوطرفه‌ای (RT) که تاریخ و رفت‌وبرگشت آنها به ایران بین بازه زمانی 27 لغایت 29 آوریل 2021 است، مشمول مقررات بند 1 نمی‌شود.
مسافرانی که تاریخ پرواز آن‌ها مطابق با تاریخ‌های اعلام شده در بند 1 بوده و بلیط آن‌ها قبل از صدور بخشنامه با جریمه استرداد شده است، جهت بازنگری با دفاتر صادرکننده، بلیط تماس بگیرند.


آزمایشگاه‌های بغداد موردتایید هواپیمایی ماهان برای PCR- (2 خرداد 1400)

بدینوسیله به استحضار می رساند که آزمایشگاه‌های موردتایید جهت انجام تست PCR در شهر بغداد برای مسافرین (به استثنای مسافرینی که عازم کشور چین هستند) به ترتیب ذیل است.

 • آزمایشگاه رازی بغداد
 • آزمایشگاه بیمارستان یرموک
 • آزمایشگاه بيمارستان مدینه الطب

اطلاعیه جدید هواپیمایی ماهان مبنی بر سفر به شهرهای سلیمانیه و اربیل

باسلام؛
احتراما، به استحضار می‌رسانیم تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می‌گردد و لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشور عراق، داشتن ویزای معتبر برای مسافران ایرانی الزامی است.


برقراری مجدد پروازهای مشهد و بندرعباس - فلای دبی

افزایش پروازهای تهران، لار و شیراز
به اطلاع می‌رسانیم پروازهای شرکت هواپیمایی فلای دبی در مسیر مشهد- دبی، بندرعباس – دبی و بلعکس مجددا برقرار گردیده است.
لازم به ذکر است پروازهای مسیر تهران– دبی–تهران بصورت 2 پرواز روزانه، پروازهای مسیر لار-دبی– لار بصورت 2 پرواز هفتگی و پروازهای شیراز - دبی – شیراز بصورت 3 پرواز در هفته طبق جدول زیر انجام خواهند شد.

13 May

MHD-DXB-MHD

Thursday-Sunday

12 May

BND-DXB-BND

Wednesday-Friday-Sunday

10 MAY

IKA-DXB-IKA

2 Daily flight

11 May

LRR-DXB-LRR

Tuesday-Saturday

13 May

SYZ-DXB-SYZ

Thursday-Saturday-Tuesdayشرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی درپروازهای مسیر «دبی» - هواپیمایی ایران ایرتور

 • مسافرینی که با ویزای توریستی عازم امارت متحده عربی هستند، می‌بایست بلیط رفت‌وبرگشت تهیه کنند. بدیهی است در صورت نداشتن بلیط برگشت از پذیرش در فرودگاه مبدا ممانعت گردیده و هزینه‌های نوشو بلیط بر عهده مسافر خواهد بود. این دستورالعمل برای مسافرین ملیت اماراتی و اشخاصی که دارای اقامت هستند، مستثنی است.
 • کلیه مسافرین عازم امارات متحده می‌بایست جواب تست pcr منفی با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز را تهیه و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا به همراه داشته باشند (جواب تست می‌بایست به زبان انگلیسی بوده و هرگونه ارائه جواب تست به صورت پیامک تصویر در گوشی و ... قابل‌قبول نیست) مسافرین زیر 2 سال جهت ورود به کشور امارت ملزم به ارائه تست PCR نیستند.
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا صرفا بصورت آزمایش PCR (دارای QR cod) مورد قبول است و ارائه تست‌های خانگی rapid test وآنتی‌بادی مورد قبول نیست.
 • مسافرین با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران ملزم به ارائه تست کرونا نبوده و صرفا در فرودگاه‌های امارت تست PCR انجام خواهد شد.
 • از کلیه مسافرین بعد از ورود به فرودگاه‌های امارات تست مجدد PCR گرفته خواهد شد و مسافرین ملزم به رعایت قرنطینه تا اخذ جواب تست هستند، که در صورت مثبت بودن نتیجه تست طبق مقررات بهداشت امارات متحده عربی قرنطینه خواهند شد و کلیه هزینه‌ها بر عهده مسافر خواهد بود.
 • مسافرینی که حتی قصد اقامت در امارات متحده عربی را نداشته و از فرودگاه‌های امارات به سایر کشورها ترانزیت خواهند شد نیز ملزم به ارائه تست PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز هستند.
 • مسافرانی که طی 14 روز قبل از سفر به امارات به کشورهای هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده‌اند اجازه استفاده از پرواز به مقصد امارات را نخواهند داشت، برای اشخاص با اهلیت امارت و یا دارندگان گلدن ویزا این امر مستثنی است.
 • پر کردن فرم خود اظهاری مسافر قبل از ورود به امارت اجباری است.
 • کلیه مسافرین که متقاضی ورود به ایران هستند ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید 19 (PCR) با اعتبار حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر از انگلیسی مهمور به مهر وضعییت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا، الزامی است.
 • مسافرینی که بیش از 96 ساعت از آخرین تست PCR در خارج از ایران اقامت داشته باشد، می‌بایست جهت ورود به کشور ایران تست مجدد PCR را تهیه نمایند. مسافرین زیر 8 سال در جهت ورود به کشور ایران ملزم به ارائه تست PCR نیستند.
 • برای کلیه مسافرین ورودی به کشور ایران تکیمل فرم‌های خود اظهاری و تعهد نامه مسافر الزامی است.
 • ارائه تست PCR از کلیه آزمایشگاه‌ها و مراکز مورد تایید وازرت بهداشت ایران مورد قبول است.
 • کلیه پروازهای ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور در فرودگاه دبی، در ترمینال 2 انجام خواهد شد.

جدیدترین اطلاعیه قشم ایر در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا - 1400/02/21

از پذیرش مستقیم و غیرمستقیم مسافرین از مبدا کشورهای ویژه به شرح ذیل، که ظرف حداکثر دو هفته قبل از موعود سفر، بیش از 4 ساعت در این کشورها حضور داشته‌اند، ممانعت به عمل خواهد آمد؛
بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، استونی، فرانسه، هند، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، پاکستان، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا.
تاریخ اجرای این بخشنامه از 21 اردیبهشت ماه 1400 (11 می 2021) تا اطلاع ثانوی می‌باشد.


اطلاعیه جدید - هواپیمایی قشم ایر در خصوص سفر به عراق

حسب اعلام سازمان هواپیمایی کشور عراق به اطلاع می‌رساند؛ ورود مسافرین هندی به کشور عراق به صورت مستقیم و غیر مستقیم ممنوع می‌باشد. لذا از پذیرش مسافرین هندی و کسانی که به هند مسافرت داشته‌اند، در پروازهای منتهی به کشور عراق ممانعت به عمل خواهد آمد.


اطلاعیه جدید هواپیمایی سلام ایر - موضوع: همراه داشتن واچر هتل برای مسافران غیر عمانی

کلیه مسافران ورودی غیر عمانی از جمله خانواده‌هایی که دارای فرزند زیر 18 سال هستند، از ساعت 18 روز سه شنبه 11 می موظف به داشتن وچر هتل به مدت یک هفته از طریق سایت emushrif می‌باشند.
قرنطینه خانگی برای شهروندان عمانی و سایر گروه‌های معاف از هتل، در بخشنامه‌های قبلی همچنان بر قوت خود باقی است.


اطلاعیه افزایش بار مجاز همراه مسافر در پروازهای بین‌المللی «هما»

به اطلاع می‌رساند به منظور جلب رضایت مسافران هما بار مجاز همراه مسافران در کلیه کلاسهای پروازی هما در مسیرهای بین‌المللی از / به تهران به میزان 5 کیلوگرم از تاریخ 08MAY21تا اطلاع ثانوی افزایش یافته است.

سن کودک شما در تاریخ رفت هرکدام از پروازهای سفرتان تعیین می‌کند که آیا او واجد بهره‌مندی از نرخ ویژه نوزادان یا کودکان است یا خیر. برای اطلاع از نوع نرخ ویژه با توجه به سن کودک خود، به این لینک مراجعه کنید.

*توجه: نرخ ویژه نوزادان عموماً 10 درصد نرخ ویژه بزرگسالان است، در حالی‌که نرخ ویژه کودکان تنها در برخی مسیرها قابل ارائه است.
محدودیت‌های سفرهای خارجی در دوران کرونا - کشورهای مختلف

Co-vied Travel Limitations

کاربر گرامی؛
ما در یوتراوز همواره این صفحه را به‌روزرسانی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم برای خرید بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی سفرتان بهترین تصمیم را بگیرید. با این‌حال ممکن است مقررات برخی کشورها برای سفر، در شرایط مواجه با پاندمیک (کرونا) هر لحظه تغییر کند. توصیه می‌کنیم پیش از سفر با همکاران ما در واحد پشتیبانی یوتراوز (1548) تماس بگیرید و از شرایط سفر مطلع شوید.

«آرزو می‌کنیم تجربه‌ی سفرتان دلنشین و همراه با تندرستی و سلامتی کامل باشد».

در نظر داشته باشید محدودیت‌ها در هر شهر و کشوری از جهان متفاوت است. در این مطلب با محدودیت‌های سفر در پرواز خارجی بیشتر آشنا خواهید شد، تا هنگام تهیه بلیط هواپیما خارجی آگاهی بیشتری داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آخرین تحولات این موضوع، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید یا به وبگاه IATA مراجعه کنید. مقصدها و محدودیت‌هایی که این مقاصد وضع کرده‌اند، به شرح ذیل به حضورتان معرفی می‌شوند.


محدویت‌های سفر به ترکیه

 • همه‌ پروازها به کشور ترکیه، مثل پروازهای بین ایران و ترکیه برقرار هستند، به جز پروازهای از مبدأ برزیل، دانمارک، آفریقای جنوبی و انگلستان؛ مسافرانی که از این کشورها به ترکیه سفر می‌کنند، به‌مدت ۱۰ روز قرنطینه خواهند شد.
 • مسافران باید گواهی پزشکی نشان‌دهنده‌ی منفی‌بودن تست ویروس کرونا (کووید-۱۹) را داشته باشند. تست را باید حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سوار شدن به هواپیما انجام دهید.
 • برای ورود به کشور ترکیه، مسافران و خدمه‌ی شرکت هواپیمایی مشمول آزمایش غربالگری کرونا هستند.
 • مسافرینی که وارد ترکیه می‌شوند، فارغ از ملیت می‌بایست فرم سلامت الکترونیک را پر کنند.

پیشنهاد مجله یومگ:


الزام ثبت‌نام کلیه مسافرین ترکیه در سایت: 8 خرداد 1400

بنابر اعلام دولت ترکیه از این پس مسافرین علاوه‌بر همراه داشتن جواب منفی تست PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز باید در سایت ذکر شده نیز ثبت‌نام کنند و کد QR دریافتی را در تلفن همراه خود و یا بصورت چاپی جهت ارائه به شرکت هواپیمایی همراه داشته باشند.


محدویت‌های سفر به امارات متحده عربی

برای سفر به امارات باید حداکثر تا ۹۶ ساعت پیش از سفر تست کرونا دهید. مسافران از گروه‌های زیر اجازه‌ ورود به کشور امارات متحده‌ عربی را دارند:

 • شهروندان و افراد دارای تابعیت امارات
 • خدمتکارانی که با اسپانسر یا بستگان درجه‌ اول اسپانسر سفر می‌کنند.
 • مسافرانی که اجازه‌نامه‌ ورود صادرشده از سوی کشور امارات را دارند.
 • مسافرانی که به‌عنوان توریست به دبی یا شارجه با بلیط برگشت سفر می‌کنند.
 • شهروندان بحرین، کویت، عمان، عربستان صعودی، که با کارت شناسایی امارات متحده عربی به دبی سفر می‌کنند.
 • شهروندان آندورا، آرژانتین، استرالیا، اتریش، باهاما، بلژیک، برزیل، برونئی، دارالسلام، بلغارستان، کانادا، شیلی، چین، کاستاریکا، کرواسی، قبرس، چک، دانمارک، ال‌سالوادور، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هوندوراس، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، قزاقستان، کره جنوبی، لاتویا، لیختن‌شتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالزی، مالدیو، مالتا، موریس، مکزیک، موناکو، مونته‌نگرو، نائورو، هلند، نیوزیلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، روسیه، سن‌مارینو، صربستان، سیشل، سنگاپور، اسلوواکی، اسلوونی، جزایر سلیمان، اسپانیا، سنت وینسنت و گرنادین‌ها، سوئد، سوئیس، ایالات متحده آمریکا، اکراین، اوروگوئه، واتیکان، مسافران با پاسپورت بریتانیا و شهروندی بریتانیا، و مسافران با پاسپورت هنگ‌کنگ که به ابوظبی سفر می‌کنند.
 • شهروندان هند با گذرنامه صادرشده از ایالات متحده یا اجازه اقامت صادرشده از ایالات متحده یا صادرشده از کشور عضو اتحادیه اروپا که به ابوظبی سفر می‌کنند.
 • مسافرانی که با ویزای اقامتی به ابوظبی سفر می‌کنند.

نکات مهم:

 • مسافرانی که وارد دبی می‌شوند مشمول معاینه‌ی پزشکی هستند و باید اپ Covid-19 DXB را نصب و فعال کنند.
 • مسافرانی که به‌عنوان توریست وارد دبی یا شارجه می‌شوند باید بیمه سلامت داشته باشند.
 • افراد مقیم امارات متحده عربی باید تأییدیه ICA را پیش از خروج از مبدأ در این پایگاه اینترنتی کسب کنند. این مورد شامل مسافرانی که به دبی بازمی‌گردند نمی‌شود.
 • مسافرانی که به‌عنوان گردشگر وارد دبی می‌شوند باید گواهی پزشکی چاپ‌شده با نتیجه‌ منفی تست PCR یا کووید-۱۹ را داشته باشند که تا ۹۶ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
 • گواهی پزشکی باید به عربی یا انگلیسی باشد و از یک آزمایشگاه رسمی و مورد تایید وزارت بهداشت صادر شده باشد.

پیشنهاد مجله یومگ:


شرایط جدید ویزای توریستی دبی برای تمامی مسافران - 18 خرداد 1400

مدارک مورد نیاز:

 • بلیط از مبدا ایران با پرواز امارات (شماره بلیط 176)
 • تصویر رنگی صفحه اول پاسپورت
 • تصویر رنگی عکس سایز پاسپورت
 • تصویر رنگی کارت شناسایی ملی
 • تصویر رنگی شناسنامه برای مسافران کمتر از 15 سال
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا به صورت pdf به همراه مهر آژانس و امضای مدیر فنی (پیوست)
 • نامه رسمی در خواست ویزا با ذکر مشخصات مسافر و بلیط و نوع ویزا توسط آژانس به همراه مهر و امضای  مدیر فنی

توضیحات تکمیلی:

شایان ذکر است حجم هر یک از فایلهای ارسالی می‌بایستی کمتر از یک مگابات و در فرمت JPG باشد در غیر اینصورت مدارک ارسالی فایل بارگذاری در پنل مربوط به ویزا نیست.

این خدمات رایگان بوده و هزینه ویزا مطابق با تعرفه اداره گذرنامه در جدول زیر دریافت می‌گردد. 

نوع ویزا (یکبار ورود)مبلغ دریافتی
96 ساعته30 دلار
1 ماهه90 دلار
3 ماهه187 دلار

نظر به دریافت حجم بالای تقاضاهای دریافتی، این دفتر پس از اعلام کسری مدارک به آژانس مربوط توسط ایمیل اقدام به پاک کردن آرشیوهای قبلی نموده و هیچ تعهدی در قبال اینگونه مدارک بیشتر از اطلاع رسانی در مورد نواقص پرونده نمی‌پذیرد.
چنانچه دفتر مربوط مایل به تکمیل نواقص اعلامی و ادامه کار باشد، مشمول پرداخت کارمزد به میزان 1.000.000 ریال جهت مدیریت و به روز رسانی پرونده‌های ناقص می‌گردد.
شایان ذکر است جهت انجام امور اداری، مدارک تکمیل شده برای درخواست ویزای 96 ساعته می‌بایست حداقل 4 روز کاری و برای سایر ویزاها (1ماهه و 3 ماهه) حداقل 7 روز کاری قبل از پرواز ارسال گردند.
از آنجایی‌که نرخ تسعیر ارز متغیر است، مستدعی است صرفا پس از دریافت ایمیل تاییدیه از بخش ویزا نسبت به واریزی وجه به حساب امارات اقدام فرمایید. (مبلغ پرداختی و شماره حساب کارت در ایمیل تاییدیه مدارک دریافتی قید می‌گردد).
لازم به یادآوری است که صدور ویزا منوط به تصمیم اداره مهاجرت است.محدودیت‌های سفر به گرجستان

تمام پروازها به مقصد گرجستان تا اطلاع ثانوی معلق هستند و تنها گروه‌های زیر - که مشمول تست PCR کرونا هستند - اجازه‌ی ورود به این کشور را دارند:

 • پروازهای از مبدأ آمستردام، آتن، برلین، دوحه، میلان، مونیخ، پاریس، وین، ورشو، تفلیس، دورتموند، کاتوویتسه (لهستان).
 • پروازهای بشردوستانه، بازگشت پناهجویان
 • شهروندان و افراد دارای تابعیت کشورهای کرواسی، قبرس، گرجستان، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد
 • شهروندان و افراد دارای تابعیت کشورهای استونی، فرانسه، آلمان و لتونی.

*توجه: این مسافران نیز باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از رسیدن تقاضانامه را پر کنند.


محدودیت‌های سفر به کانادا

پروازهای هواپیمایی امارات از سرگرفته شده و مسافران می‌توانند با یکی از این مدارک ذیل، به کانادا سفر کنند. 


PERMANENT RESIDENTS OF CANADA.

PASSENGERS ARRIVING FROM THE USA TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM.

IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF A NATIONAL OR A PERMANENT RESIDENT OF CANADA. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM.

PASSENGERS WHO DO NOT NEED TO OBTAIN A TEMPORARY RESIDENT VISA AND THEIR IMMEDIATE FAMILY MEMBERS. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM.

VALID VISAS IN EXPIRED PASSPORTS ARE ACCEPTED IF ACCOMPANIED BY A NEW PASSPORT.

WARNING:

PASSENGERS ARE SUBJECT TO QUARANTINE FOR 14 DAYS.DUAL NATIONALS OF CANADA MUST TRAVEL WITH A PASSPORT ISSUED BY CANADA.


طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی امارات، برای مسافران با ویزاهای بجزء توریستی اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و … احتیاج به ارسال مدارک برای ایرلاین نخواهد بود. تنها لازم است مسافر بابت مسیر کانادا وارد سایت www.canada.ca شده و مدارک موردنیاز را در این سایت‌ کنترل کند و همراه خود داشته باشد. لازم به ذکر است که همراه داشتن مدارک فوق مبنی بر صدور اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه نیست و شرکت صادرکننده بلیط در صورت عدم اجازه پرواز به مسافران هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
مسافرانی که در ۱۴ روز گذشته جایی غیر از کانادا و ایالات متحده بوده‌اند، امکان ورود به این کشور را ندارند. این قانون شامل افراد زیر نخواهد شد.

 • دارندگان ملیت کانادایی
 • اعضای خانواده نزدیک دارنده ملیت کانادایی
 • شهروندان دائمی کانادایی
 • دیپلمات‌ها
 • خدمه پرواز
 • کارگران فصلی کشاورزی
 • دانشجویانی که تا پیش از ۱۸ مارچ ۲۰۲۰ مجوز اقامت خود را دریافت کرده‌اند.

* توجه: افرادی که در هنگام ورود به کانادا علائم بیماری از خود نشان دهند یا باید ۱۴ روز قرنطینه شوند یا برگه آزمایش خود را نشان دهند.

نکات بسیار مهم:

1- دارندگان ویزای PG-01 نیازی به تائیدیه سفر ندارند.
2- دارندگان ویزای نوع D: مسافرانی که ویزای نوع D برای ورود به شهرهای وین، آمستردام، فرانکفورت، مونیخ، برلین، بارسلون، زوریخ، پاریس، بروکسل، کپنهاگ، مادرید و اسلو را دارند احتیاج به تاییدیه قبل از پرواز نخواهند داشت. دارندگان ویزای نوع D اروپا تنها اجازه ورود به کشور صادرکننده ویزا را دارند. مثال: مسافری که ویزای نوع D از کشور آلمان دارد اجازه ورود به کشور فرانسه را ندارد.
3- افراد دارای ویزای V-1 (همسر افرادی که گرین‌کارت دارند)، والدین شهروندان بالغ کانادایی، نیازی به تائیدیه سفر ندارند، با این‌حال در هنگام چک- این باید نسبت خود و مدت زمان سفر را اثبات کنند (برای مثال با ارسال بلیط بازگشت)، که این مدت باید بیشتر از ۱۵ روز و کمتر از ۶ ماه باشد.
4- افراد دارای ویزایV-1 (همسر افرادی که گرین‌کارت دارند)، والدین شهروندان کودک کانادایی که با فرزند خود به کانادا سفر می‌کنند، این گروه باید برای تائیدیه سفر اقدام کنند. مسافران باید با عطف به بخشنامه زیر مورخ 25/03/99، مدارک خود را تقدیم دفاتر هواپیمایی قطر ایرویز کنند.
* توجه: طبق تعریف ایرلاین قطر و کنسولگری، خواهر و برادر جزء خانواده درجه یک محسوب نمی‌شوند و فقط پدر، مادر و همسر خانواده درجه یک هستند.
طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی قطر ایرویز مورخ 25 خرداد 1399، با توجه به اینکه مقامات کانادایی نیازمند ارزیابی ویزای تحصیلی، کاری و یا توریستی مسافران پیش از سفر هستند، مسافران موظفند به سوالات زیر پاسخ داده و فرم تکمیل‌شده را به هواپیمایی قطر ارسال کنند.

 • هدف شما از سفر به کانادا چیست؟
 • اقامت شما در کانادا چقدر طول می‌کشد؟
 • آیا اولین‌بار است که به کانادا سفر می‌کنید؟ در غیر اینصورت، بار آخری که به کانادا سفر کرده و به خانه خود بازگشته‌اید چه زمانی بوده است؟
 • برای دارندگان ویزای کار در کانادا، گواهی اشتغال به کار خود را همراه با نام و اطلاعات کارفرما ارسال کنید.
 • برای دارندگان ویزای دانشجویی؛ باید گواهی ثبت‌نام خود را ارسال کنید و بتوانید ثابت کنید که آیا برای شرکت در جلسات درس حتما باید در این بازه زمانی به کانادا سفر کنید.
 • برای دارندگان ویزای گردشگری؛ برای دیدن چه کسی به کانادا سفر می‌کنید؟ باید بتوانید نسبت خانوادگی خود با کسی که قصد ملاقات با او در کانادا را دارید، اثبات کرده و هدف خود را از این ملاقات شرح دهید.
 • برای تمامی مسافران، برای قرنطینه چه برنامه‌ای دارید؟ آدرس محلی که در آن اقامت خواهید داشت و یا افراد دیگری که هم اکنون در آن اقامت دارند را ارسال کنید.
اتباع سایر کشورها که نشانه‌های کرونا داشته باشند از ورود به کانادا ممنوع هستند. مقررات فوق در خصوص بستگان درجه یک اشخاصی که با ویزای موقتی در کانادا زندگی می‌کنند (نظیر دارندگان اجازه کار یا اجازه تحصیل) قابل اعمال نیست. اعضای درجه یک خانواده عبارتند از:
 • سرپرست یا مربی
 • همسر یا شریک زندگی
 • فرزند تحت تکفل خود یا همسر یا شریک زندگی (بنا به تعریفی که در ماده ۲ مقررات مهاجرت ذکر شده است)
 • فرزند فرزند تحت تکفل خود یا همسر یا شریک زندگی
 • والدین (و پدرخوانده و یا مادرخوانده) و والدین همسر یا شریک زندگی (و پدرخوانده و یا مادرخوانده)

مسافران خارجی فاقد نشانه‌های کرونا که وارد کانادا می شوند و از نزدیکان درجه یک کانادایی‌ها یا دارندگان اقامت دائمی کانادا هستند، چنانچه قصد داشته باشند ۱۴ روز یا کمتر در کانادا بمانند می‌توانند وارد خاک کانادا شوند مشروط بر اینکه ورود آنها برای هدفی اختیاری نباشد. اگر از خاک آمریکا وارد کانادا می‌شوند قادر به رعایت مقررات قرنطینه باشند.
اتباع کانادایی، دارندگان اقامت دائم و افراد عضو گروه فرست نیشن می‌توانند وارد کانادا شوند ولیکن باید تدابیر غربالگری کرونایی در خصوص ایشان انجام شود.
بستگان درجه یک که وارد کانادا می‌شوند باید بتوانند اثبات کنند که محل مناسبی برای ۱۴ روز قرنطینه خانگی در دسترس دارند و به لوازم اولیه زندگی بخصوص غذا و دارو دسترسی دارند. همچنین باید بتوانند اثبات کنند که با اشخاص آسیب‌پذیر (از قبیل سالمندان بالای ۶۵ سال یا اشخاصی که مشکلات سلامتی قبلی دارند) تماس نخواهند داشت. این قبیل مسافران باید قبل از ورود به کانادا ترتیبات مربوط به رعایت قرنطینه را آماده کرده باشند.
مسافران می باید از طریق وبسایت‌های رسمی محل/ استان ورود خود از مقررات سلامتی محلی و استانی مربوطه آگاهی کامل بیابند.
از تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۲۰ همه اشخاصی که وارد کانادا می‌شوند مکلف بوده‌اند که اطلاعات تماس خود در کانادا را به آفیسر مرزبانی ارائه دهند. این اطلاعات برای حصول اطمینان از رعایت مقررات قرنطینه ۱۴ روزه گردآوری می شود. توصیه می‌شود مسافران اپلیکیشن ArriveCAN App را قبل از ورود به کانادا نصب کنند.


محدویت‌های سفر به روسیه

این دسته از مسافران اجازه‌ ورود به روسیه را دارند:

 • شهروندان فدراسیون روسیه و اعضای خانواده‌ آن‌ها.
 • افراد دارای اقامت دائم فدراسیون روسیه.
 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم بریتانیا، کوبا، مصر، اتیوپی، ژاپن، قزاقستان، کره‌ی جنوبی، مالدیو، صربستان، سیشل، سوئیس، تانزانیا، ترکیه، امارات متحده عربی و ویتام در صورتی که مبدأ آن‌ها کشور خودشان باشد.
 • شهروندان و تبعه‌ی بلاروس، قرقیزستان (به جز برخی پروازها).

نکات مهم:

1- مسافرانی که وارد فدراسیون روسیه می‌شوند باید گواهی پزشکی چاپ‌‌شده با نتیجه‌ منفی تست PCR داشته باشند که تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد.
2- نتیجه‌ گواهی پزشکی باید به زبان روسی یا انگلیسی باشد. ترجمه‌ رسمی گواهی نیز پذیرفته می‌شود. برای بلیط هواپیما مسکو با واحد فروش یوتراوز (1548) تماس بگیرید.
3- مسافرانی که از مبدأ انگلستان وارد روسیه می‌شوند باید ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.


محدودیت‌های سفر به فرانسه

بروزرسانی مقررات سفر به کشور فرانسه در شرایط کنونی - 2 تیر 1400

اطلاعیه جدید هواپیمایی ایران ایر
احتراما، مقررات جدید سفر به کشور فرانسه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات به کشور فرانسه سفر کنند. این رویه جایگزین بخشنامه 1196م ب می‌گردد.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ/ سوئیس/ انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند / نروژ/ سوئیس انگلستان
 • برگه laissez-passer
 • ویزای تایپD فرانسه دارای اعتبار
 • ویزای تایپC فرانسه، ویزای شنگن، پاسپورت آمریکا و کانادا مشروط برآنکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایرز/مدرنا/آسترازنکا باشند و از واکسن جانسون 28 روز و از دومین نوبت واکسن فایزریا مدرنا یا آسترازنکا باشند و از واکسن جانسون 28 روز و از دومین نوبت واکسن فایرزیا مدرنا آسترازنکا 14 روز گذشته باشد.
 • مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی هوایی

کلیه مسافران بالای 11 سال در پروازهای ورودی به فرانسه می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR درمحدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی درلینک https://health.behdasht.gov.ir می‌باشد. پس از ورود به فرانسه، مسافران می‌بایست به مدت 7 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.
مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از اولین نوبت واکسن جانسون 28 روز و یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا 14 روز گذشته باشد، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور فرانسه معاف خواهند شد. شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم تعهد در لینک ذیل را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.
https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel


مقررات سفر به کشور فرانسه در شرایط کنونی

طبق اعلام هواپیمایی ایران ایر در مورد شرایط کنونی سفر به فرانسه، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد خاک فرانسه شوند:

 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • برگه LAISSEZ-PASSER
 • ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار (Business, Student, Family, Visitor)
 • ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده (با قید کلمه FAMILY EEA در ویزا)
 • ویزای دانشجویی تایپ C
 • ویزای پزشکی تایپ C جهت درمان که کلمه COURT SEJ.CIRC در آن درج شده باشد
 • مسافران به صورت ترانزیت

نکات مهم:

1- مسافران با ویزای توریستی مجاز به سفر نیستند.
2- تمامی مسافران بالای ۱۱ سال باید در هنگام سوارشدن به هواپیما گواهی منفی تست کرونا ۷۲ ساعته به زبان انگلیسی همراه داشته باشند.
3- مسافران پیش از پرواز لازم است فرم تعهدنامه را پر کنند و با خود به همراه داشته باشند.
4- پس از ورود به خاک فرانسه مسافران باید در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند.


محدودیت‌های سفر به هلند

بنا به اعلام هواپیمایی ایران ایر، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد کشور هلند شوند:

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • ویزای کاری Business تایپ D هلند
 • ویزای دانشجویی تایپ D هلند
 • ویزای خانوادگی تایپ D هلند جهت پیوستن به خانواده
 • مسافران به‌صورت ترانزیت

*توجه: مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.
*توجه: (بلیط تاییدشده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به‌صورت ترانزیت ضروی است).

نکات مهم:

1- پس از ورود به کشور هلند، مسافران به مدت ۱۴ روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرارگرفته و صدور بلیط با اقامت کمتر از ۱۴ روز مجاز نیست.
2- ورود هرگونه بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
3- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.


محدودیت‌های سفر به اتریش

بخشنامه شماره 1242 هواپیمایی ایران ایر - 1400/04/24 - موضوع: بروزرسانی مقررات سفر به کشور اتریش در شرایط کنونی

احتراما مقررات جدید سفر به کشور اتریش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کوید -19) به شرح ذیل اعلام می‌شود. مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند با رعایت این مقررات به کشور اتریش سفر کنند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان /آمریکا/کانادا
 • اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیط تاییده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای تایپ D اتریش دارای اعتبار
 • ویزای تایپ D حوزه شنگن مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هوایی بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 • مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی هوایی
 • کلیه مسافران بالای 12 سال و کودک بدون همراه UMNR در پروازهای ورودی به اتریش می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir می‌باشد. همچنین مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://entry.ptc.gv.at/en بصورت onlin ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به اتریش، مسافران می‌بایست به مدت 10 روز در محل سکونت، خودر ا قرنطینه خانگی نمایند.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 21 روز یا از دومین نوبت واکسن فایرز یا مدرنا یا آسترازنکا یا سینو فارم 14 روز گذشته باشد و همچنین مسافران بین 12 تا 18 سالی که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه شده باشند، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور اتریش معاف خواهند بود. مشروط بر اینکه از زمان انجام واکسن بیش از 270 روز نگذشته باشد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک FFP2 در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.

محمد رضا صانع

رئیس رویه‌ها و مقررات بازرگانی


اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر برای سفر به اتریش در دوران کرونا:

مسافران دارای مدارک زیر می‌توانند وارد کشور اتریش شوند:

 • پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان (بلیط تاییدشده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به‌صورت ترانزیت ضروری است)
 • ویزای کاری Business تایپ D اتریش
 • ویزای دانشجویی تایپ D اتریش
 • ویزای خانوادگی تایپ D اتریش جهت پیوستن به خانواده
 • مسافران به‌صورت ترانزیت

نکات مهم:

1- تمامی مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به اتریش (به غیر از مسافران ترانزیت هوایی) لازم است قبل از پرواز، اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
2- مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.
3- مسافران قبل از پرواز باید فرم تعهدنامه را از طریق این وب‌سایت تکمیل کرده و به همراه داشته باشند. ورود هرگونه بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نیست و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
4- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.


محدویت‌های سفر به ایتالیا

مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند به ایتالیا سفر کنند:

 • گذرنامه اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس (بلیط تاییدشده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به‌ صورت ترانزیت ضروری است).
 • ویزای تایپ D ایتالیا
 • ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار غیر از ویزای توریستی
 • مسافران به‌ صورت ترانزیت
 • مسافرانی که با رسید پستی و بدون کارت اقامت وارد ایران شده‌اند، اخذ ویزای ورود جهت انجام سفر به کشور ایتالیا الزامی است.
 • کلیه مجوزهای اقامت صادره در ایتالیا که اعتبار آنها در بازه زمانی ۳۱jan20-31jul20 به پایان رسیده است، جهت انجام مسافرت تا تاریخ APR 21 معتبر هستند.

نکات مهم:

1- به همراه داشتن رسید پستی جهت اقامت‌های منقضی‌شده الزامی است.
2- مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.
3- لازم به ذکر است مسافران قبل از پرواز باید فرم تعهدنامه را پر کنند و همراه خود داشته باشند.
4- پس از ورود به خاک فرانسه مسافران باید در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند.
5- ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
6- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.

بازگشت ایرانیان و دانشجویان ساکن ایتالیا:

تمامی شهروندان خارجی که مجوز اقامتشان در بازه زمانی JAN20 الی JUL20 منقضی‌شده، به‌طور خودکار اقامتشان تا تاریخ AUG 20 تمدید شده است.
این افراد می‌توانند با همان کارت اقامت از خارج از اتحادیه اروپا فقط وارد کشور ایتالیا شوند.
افرادی که مجوز اقامتشان قبل از2020 JAN 20 منقضی‌شده است، موظف به درخواست روادید ورود مجدد هستند.


بروزرسانی مقررات سفر به کشور ایتالیا در شرایط کنونی (تکمیل فرم اظهارنامه بصورت online) - 1400/3/08

احتراما، پیرو اطلاع واصله از نمایندگی فروش هما در ایتالیا در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکلهای بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا بیماری (بیماری کووید 19-) مسافران دارای مدارک ذیل میتوانند به کشور ایتالیا سفر نمانید. این رویه جایگرین بخشنامه 1231م ب میگردد.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا /ایسلند /نروژ/سوئیس
 • اقامت اتحادیه اروپا /ایسلند /نروژ/سوئیس، بلیط تایید شده هواپیما در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای تایپ D ایتالیا دارای اعتبار
 • ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار به غیر از ویزای صرفا توریستی
 • مسافران بصورت ترانزیت بین‌اللملی هوایی

کلیه مسافران بالای 2 سال در پروازهای ورودی به ایتالیا می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند. لیست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir می‌باشد. افرادی که اعتبار کارت اقامت آنان در بازه زمانی 01AUGES20-31JULY21 به پایان رسیده و یا به پایان خواهد رسید، جهت انجام مسافرت تا تاریخ 31JULY21 معتبر می‌باشد به همراه داشتن کارت منقضی‌شده جهت انجام سفر الزامیاست.
شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در لینک https://app.euplf.eu بصورت online ثبت نام کرده و کپی از تایید نهایی را به همراه داشته باشند.

پس از ورود به ایتالیا، مسافران می‌بایست به مدت 10 روز در محل سکونت، خود را در قرنطینه خانگی قرار دهند. همچنین ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخ‌دار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.
محمد هادی صانعی
رئیس رویه‌ها و مقررات بازرگانی


به روزرسانی مقررات سفر به کشور ایتالیا در شرایط کنونی (جدید - 5 اردیبهشت 1400)

کلیه مسافران بالای 2 سال در پروازهای ورودی به ایتالیا می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام ازمایش PCR در محدوده 48 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخصی مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک health.behdasht.gov.ir است. افرادی که اعتبار کارت اقامت آن‌ها در بازه زمانی 01AUG20-30APR21 به پایان رسیده و یا به پایان خواهد رسید، جهت انجام مسافرت تا تاریخ 30APR21 معتبر است.
به همراه داشتن کارت منقضی شده جهت سفر الزامی است.
شایان ذکر است مسافر قبل از پرواز می‌بایست فرم‌ها را تکمیل کرده و همراه خود داشته باشد. پس از ورود به ایتالیا، مسافران می بایست به مدت 10 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی کنند. همچنین ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پرواز مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.


محدودیت‌های سفر به عمان

هیچ مسافری به جز افرادی که دارای ملیت عمان هستند امکان ورود به این کشور را ندارند، به جز کشورهای بحرین، بنگلادش، مصر، اتیوپی، فرانسه، آلمان، هند، کویت، مالزی، هلند، پاکستان، فیلیپین، قطر، عربستان سعودی، سودان، تانزانیا، تایلند، ترکیه، امارت متحده عربی، انگلستان.


محدودیت‌های سفر به آلمان

بنا به اعلام هواپیمایی ایران ایر، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد خاک کشور آلمان شوند:

 • گذرنامه اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس (بلیط تاییدشده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به‌صورت ترانزیت ضروری است).
 • ویزای تایپ D معتبر آلمان مانند ویزای تجاری یا دانش‌آموزی یا خانوادگی و ...
 • ویزای تایپC معتبر صادره از آلمان جهت افرادی که همسر آنان دارای گذرنامه آلمانی باشند.
 • نامه از سفارت و ترجمه رسمی از مدارک مربوطه به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی است.
 • ویزای تایپ C آلمان که تاریخ صدور ویزا از ۱۷ مارس ۲۰۲۰ به بعد باشد.
 • ویزای تایپ D اتحادیه اروپا به شرطی‌که مسافر بلیط تاییدشده هوایی به‌صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشد.
 • مسافران به صورت ترانزیت

نکات مهم:

1- تمامی مسافران بالای دوسال باید با در دست داشتن جواب منفی تست کرونا با فاصله زمانی ۴۸ ساعت قبل از پرواز و به زبان انگلیسی به فرودگاه مراجعه کنند.
2- مسافران با ویزای تایپ C توریستی که تاریخ صدور ویزای آنها قبل از 17 مارس 2021 باشند تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.
3- مسافران قبل از پرواز باید فرم تعهدنامه را پر کنند و کپی تایید نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند.
4- همچنین مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت ۱۰ روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه کنند و پس از روز پنجم از مسافران تست PCR گرفته می‌شود.
5- ورود هرگونه باردستی یا ترولی به غیر از یک کوله یا ساک دستی به هواپیما ممنوع است.
6- استفاده از ماسک در طول مسیر الزامی است.


محدودیت‌های سفر به آذربایجان

تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، هیچ مسافری امکان ورود به آذربایجان را ندارد. مسافران دارای ملیت آذربایجانی و همچنین افراد مقیم این کشور، مسافرانی که مجوز کار دارند و مسافرانی که مجوز رسمی از سوی دولت آذربایجان دارند امکان ورود به آذربایجان را خواهند داشت.
فرم سلامت باید هنگام ورود به کشور ارائه شود.


محدودیت‌های سفر به مالزی

همه مسافران امکان ورود به مالزی را ندارند. فقط مسافران دارای ملیت مالزی، مسافرینی که اقامت دائمی دارند، فرزندان یا همسر افرادی که ملیت مالزی دارند و مسافرانی که امکان ارائه مدرک اشتغال و تحصیل دارند، می‌توانند به مالزی سفر کنند.


محدودیت‌های سفر به اسپانیا

بنا به اعلام ایران ایر، مسافران دارای یکی از مدارک زیر می‌توانند وارد خاک اسپانیا شوند:

 • گذرنامه اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان / استرالیا
 • اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند / نروژ / سوئیس / انگلستان (بلیط تاییدشده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به‌صورت ترانزیت ضروری است).
 • ویزای تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 • ویزای تایپ C ESTANCIA اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی‌شده خارج از محدوده هشدار
 • مسافران به‌ صورت ترانزیت بین‌المللی
 • دیپلمات‌ها، پرسنل بخش کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی و اعضای سازمان‌های بشردوستانه که در حال انجام وظایف خود هستند.

نکات مهم:

1- همه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR بدهند و گواهی منفی کووید-۱۹ به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند.
2- اجازه‌های موقت یا دائم اقامتی و کاری و اجازه اقامت تحصیلی و کارت‌های اقامتی مربوطه، کارت‌های اقامتی تحت‌عنوان عضو خانوادگی تبعه اروپایی و کارت اقامت ۵ ساله که اعتبار آن‌ها طی مدت زمان وضعیت هشدار، و حتی ۹۰ روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، به‌صورت خودکار تا ۶ ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر است.
3- ویزاهای منقضی شده تایپ D شامل موارد بالا نیستند.
4- وضعیت هشدار از تاریخ ۱۴ مارچ ۲۰۲۰ لغایت ۲۱ جون ۲۰۲۱ بوده است.
5- مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع بعدی مجاز به سفر نیستند.
6- مسافران قبل از پرواز باید فرم پزشکی را تکمیل کنند و کپی آن را به همراه داشته باشند.
7- ورود بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
8- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.


محدودیت‌های سفر به قطر

بنا به اعلام هواپیمایی ایران‌ ایر، مسافران مقیم دارای شرایط زیر اجازه‌ی ورود به خاک کشور قطر را دارند:

 • کفیل مسافران مقیم لازم است از طریق سایت https://portal.www.gov.qa/wps/portal اجازه ورود آنان را دریافت کند.
 • پس از دریافت اجازه ورود، ضروری است مسافران در این وب‌سایت، رزرو هتل را جهت ۷ روز قرنطینه انجام دهند.
 • به هنگام ورود به کشور قطر آزمایش PCR از مسافر گرفته می‌شود و همه‌ هزینه‌های تست و هتل برعهده مسافر است.
 • لیست مسافرانی که از قرنطینه در هتل معاف هستند این‌جا آمده که باید به کفیل خود جهت دریافت اجازه ورود اعلام کنند.
 • نصب برنامه EHTERAZ بر روی گوشی همراه مسافران و تکمیل اطلاعات درخواستی
 • تکمیل فرم اطلاعات پزشکی و فرم تعهدنامه توسط مسافر

نکات مهم:

1- مسافران برای انجام سفر باید همه مدارک (اجازه ورود توسط کفیل، رزرو هتل، اطلاعات پزشکی و تعهدنامه) را به هنگام سفر به همراه داشته و در زمان دریافت کارت پرواز به همکاران خدمات فرودگاهی ارائه دهند.
2- در صورت نقص در مدارک فوق از انجام سفر جلوگیری می‌شود و بلیط با هزینه‌های مربوطه استرداد خواهد شد.
3- ورود هرگونه بار دستی به‌صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند.
4- استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.

ایران ایر - به روز رسانی مقررات سفر به کشور قطر در شرایط کنونی (الزام انجام تست PCR) - 5 اردیبهشت 1400

1- کلیه مسافران در پروازهای ورودی به قطر (stopover, Transit) می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخصی مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir وجود دارد.
2- کفیل مسافران دارای اجازه اقامت می بایست از طریق سایت https://hukoomi.gov.qa/en نسبت به دریافت اجازه ورود آنان اقدام نمایند. (تکمیل فرم الکترونیکی ExceptionalEntryPermitto QatarService).
3- کلیه مسافران عازم به کشور قطر می بایست از طریق سایت https://www.discoverqatar.qa/welcome-home نسبت به انجام رزرو هتل جهت 7 روز قرنطینه نمایند. هزینه هتل بر عهده مسافران است. لیست مسافرانی که از قرنطینه ی هتلی مستثنی باشند، در سایت زیل اعلام شده است. در صورتی که مسافران از قرنطینه ی هتیلی مستثنی باشند، می بایست به کفیل خود جهت دریافت اجازه ورود، اعلام نمایند. مسافرانی که دارای گواهینامه واکسیناسیون از قطر هستند و از دریافت دوز دوم واکسن آنها 14 روز گذشته باشد، از قرنطینه هتلی معاف هستند.
https://www.qatarairwaysholidays.com/qa-en/welcome-home-7-night-booking/overview
4- نصب برنامه EHTERAZ بر روی گوشی همراه مسافران و تکمیل اطلاعات درخواستی
5- تکمیل فرم اطلاعات پزشکی توسط مسافر


محدودیت‌های سفر به هند

تا اطلاع ثانوی، پروازهای به مقصد هندوستان معلق هستند.

پیشنهاد مجله یومگ:


محدودیت‌های سفر به عراق

کشورهای حوزه خلیج فارس در خصوص ورود به کشور عراق: 1400/04/25

مسافرين دارای گذرنامه کویتی، بحرینی، اماراتی، عربستان سعودی، قطری، مشمول ویزای on arrival هستند.


اطلاعیه جدید عراق تا اطلاع ثانوی - 9 خرداد 1400

طبق آخرين ابلاغيه دريافتي از وزارت بهداشت کشور عراق با توجه به شرايط پاندمي کرونا از اين پس ورود مسافرين با مليت‌هاي به شرح ذيل تا اطلاع ثانوي ممنوع است.
۱- هند ۲- پاکستان ۳- بنگلادش ۴- سريلانکا ۵- نپال ۶ برزيل ۷- کلمبيا ۸- بحرين

اطلاعیه عراق مبنی بر اجازه ورود به این کشور

 • مسافران از مبدأ استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، دانمارک، فنلاند، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، هند، ایرلند، ژاپن، لوکزامبورگ، اسلوواکی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، ایالات متحده، بریتانیا، و زامبیا اجازه ورود به عراق را ندارند.
 • داشتن گواهی سلامت برای ورود به عراق الزامی است.

ایران به عراق:

1- صدور بليط فقط براي مسافرين عراقي که داراي اصل گذرنامه عراقي يا جنسيه عراقي يا کارت اقامت و مسافرين ايراني که داراي ويزا (به استثناي زيارتي و گردشگري) باشند، بلامانع است.
2- سایر ملیت‌ها در صورت داشتن مدارک و اقامت ویزا حتما بایستی مدارکشان را ارسال و آن را چک کنند و دارای تاییدیه باشند.
مسافران لبنانی مجاز به ورود بدون ویزا به عراق هستند *
3- مسافرین دارای مجوز ورود هستند، بایستی مدارک را برای نماینده ایرلاین مربوطه ارسال کرده و تایید آن را جهت صدور بلیط دریافت کنند.
4- انجام تست pcr و همراه داشتن نسخه اصلی جواب منفی آن حداکثر 48 ساعت و در برخی ایرلاین‌ها 72 ساعت قبل از زمان پرواز در آزمایشگاه‌های مورد تایید ایرلاین الزامی است.
5- در خصوص آزمایشگاه‌ها باید به نکاتی از قبیل تاریخ‌ها بصورت میلادی و اینکه طبق پاسپورت مسافر بایستی پذیرش بشود توجه داشته باشید.
6- هر ایرلاینی لیست آزمایشگاه مخصوص به خود را دارد به این نکته باید توجه کرد و حتما قبل از صدور و رزرو بلیط به لیست آزمایشگاه‌های موردتایید مراجعه کنند.
*مسافرین دارای بیماری خاص یا دارای عمل جراحی یا هرگونه درمانی که نیازمند تایید پزشک دارند بایستی به پزشک معتمد ایرلاین مراجعه و تایید ایشان را دریافت و پای پرواز آن را ارائه کنند.

در خصوص ویزاهای کشور عراق:

ویزاهای برچسبی که داخل پاسپورت می‌باشند، در صورتیکه کد 345 باشند اعتبار آن بر مبنای تاریخ صدور ویزاست ولی اعتبار سایر ویزاهای برچسبی داخل پاسپورت با کدهای دیگر بر اساس تاریخ مجوز بررسی می‌شود. لازم به توضیح است در تمامی ویزاها بجز ویزای 345 درصورتی‌که از تاریخ صدور مجوز 3 ماه گذشته باشد و از آن استفاده نشده باشد این ویزا منقضی می‌باشد.

عراق به ایران:

1- همراه داشتن جواب منفي تست کرونا (PCR) حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز الزامي است و علاوه‌بر آن هنگام ورود به ايران از مسافرين مجدد تست PCR در فرودگاه‌هاي ايران گرفته مي‌شود که هزينه آن بعهده مسافر است.
2- هزینه تست برای مسافرین ایرانی 230 هزار تومان و برای غیر ایرانی 40 دلار آمریکاست.
*صدور بليط فقط براي مسافرين ايراني با اصل گذرنامه ايراني و مسافرين عراقي با اصل گذرنامه عراقي يا اقامت و يا داشتن ويزا (به استثناي گردشگري) بلامانع است.*

استثناها در خصوص قوانین ایرلاین معراج:

✅در خصوص مسافر خدمات ویژه برای ایرلاین معراج: مسافر خدمات ویژه هم در کانتر پذیرش می‌شود و خدمات بالابر توسط شرکت هندلینگ ارائه می‌شود.
✅جنازه به هیچ عنوان در شرایط کنونی برای پروازهای ماهان و معراج پذیرفته نمی‌شود.
✅آزمایشگاه‌های مورد تایید معراج شامل تمامی آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت است که دارای بارکد و یا هولوگرام و یا مهر آزمایشگاه باشند و در عراق آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت عراق مورد تایید این ایرلاین هستند.
افردا زیر 6 سال در ایرلاین معراج نیازی به انجام تست pcr ندارند.
✅مسافرین با پاسپورت دیپلمات در تهران فقط در آزمایشگاه انستیتو پاستور مجاز به انجام تست pcr هستند. (در مشهد استثنایی برای مسافر با پاسپورت دیپلمات  اعلام نشده است، ولی ترجیحا در آزمایشگاه معتبر باشد).

استثناها در خصوص قوانین ایرلاین قشم ایر:

افراد زیر 8 سال نیازی به انجام تست pcr ندارند.

استثناهادر خصوص ایرلاین العراقیه:

انجام تست pcr برای افراد زیر دو سال الزامی است و زیر دوسال هم بایستی آزمایش خون کرونا را انجام دهند.

آزمایشگاه مورد تایید:

 • مشهد: پاتوبیولوژی مشهد و دکتر نوروززاده
 • اصفهان: نوبل
 • قم: بوعلی
 • تهران: تمامی آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت

تمام تست‌ها بایستی لاتین باشند.
انجام تست‌ها بایستی حداکثر 48 ساعت قبل از زمان پرواز باشد.

قانون جدید در خصوص کشور عراق:

بدینوسیله، مطابق با آخرین اعلام سازمان مهاجرت کشور عراق، محدودیت پذیرش مسافرین دارای ویزای شماره 345، ملغی و پذیرش مسافرین ورودی به کشور عراق، دارای ویزای معتبر، از تاریخ 28 اردیبهشت 1400 تا اطلاع ثانوی بلامانع می‌باشد.


محدودیت‌های سفر به آمریکا

1- در حال حاضر مسافران اجازه دارند به ۶ شهر شیکاگو، نیویورک، بوستون، هیوستون لس آنجلس، واشنگتن سفر کنند.
2- همه مسافران باید علاوه‌بر نتیجه منفی آزمایش کرونا، فرم خوداظهاری سلامت را قبل از ورود به فرودگاه پر کنند و به نمایندگان ذی‌ربط تحویل دهند.
3- مسافران مقصد بوستون باید علاوه‌بر مدارک بالا فرم سفر به ماساچوست را نیز داشته باشند.


مسافران به مقصد آمریکا باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

Nationals of the USA

Permanent residents of the USA

The spouse of a national of the USA

The spouse of a permanent resident of the US

The parent/legal guardian of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA

The unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years

The child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA

Passengers with an IR-4 or IH-4 visa

Passengers with a C-1, D, or C-1/D visa

Passengers with an IR-1, CR-1, CR-2 visa

Passengers with an A-1, A-2, C-2, C-3, E-1 as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members, G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa

Members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces

Passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19)

Passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction


بنا به جدیدترین بخشنامه هواپیمایی امارات، برای مسافران با ویزاهای غیرتوریستی اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و … نیازی به ارسال مدارک برای ایرلاین نیست.
لازم است مسافر بابت مسیر امریکا وارد سایت https://www.iatatravelcentre.com شده و مدارک موردنیاز را در این سایت چک نموده و همراه خود داشته باشند.

این گروه‌ها اجازه‌ی ورود دارند:

 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • همسران اتباع و افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • والدین سرپرستان قانونی ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال ملی یا مقیم دائم ایالات متحده.
 • برادر یا خواهر ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال، ساکن ملی یا مقیم دائم ایالات متحده، که ازدواج نکرده و جوانتر از ۲۱ سال است.
 • فرزند / فرزندخوانده / ساکن ملی یا دارای اقامت دائم ایالات متحده.
 • مسافرینی که دارای ویزاهای زیر هستند: A-1، A-2، C-1، C-1 / D، C-2، C-3، D،E-1 فقط به عنوان کارمند TECRO یا TECO یا اعضای خانواده فوری کارمند، ویزای G-1 ، G-2 ، G-3 ، G-4 ، IR-4 ، IH-4 ، ناتو-1 از طریق ناتو -4 یا ناتو -6.
 • اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده، همسران و فرزندان اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده.
 • مسافرانی که مدارک سفر به دعوت دولت ایالات متحده آمریکا را برای مقاصد مربوط به مهار بیماری کووید 19 داشته باشند.
 • مسافرانی با اسناد صادرشده توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده، یا وزارت امور خارجه ایالات متحده که نشان می دهد مسافر از محدودیت معاف است.
 • اعضای خدمه B1 که مشغول کارهای سبک‌تر، فعالیت قفسه بیرونی قاره OCS، فعالیت مزرعه بادی، خدمه هوایی/ دریایی خصوصی و سایر فعالیت‌های خدمه مشابه هستند.
 • مسافرانی که در ۱۴ روز گذشته در یکی از کشورهایی که در فهرست شماره 1 ثبت شده‌اند، اما از محدودیت ورود به آمریکا معاف هستند، باید از طریق یکی از فرودگاه‌های زیر وارد شوند: آتلانتا ATL ، بوستون BOS، شیکاگو ORD، دالاسDFW، دیترویتDTW، هونولولو HNL، لس آنجلس LAX، میامی MIA، نیویورک JFK یا EWR، سان فرانسیسکو SFO، سیاتل SEA و واشنگتن IAD.

محدودیت‌های سفر به چین

افراد دارای اقامت دائم، افراد دارای ملیت خارجی با اجازه اقامت با هدف کار و امور شخصی اگر از مبدأ بنگلادش، بلژیک، فرانسه، هند، ایتالیا، فیلیپین، روسیه، انگلستان نباشند، می‌توانند وارد چین شوند.
داشتن گواهی سلامت الزامی است.


محدودیت‌های سفر به انگلیس

بنا به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، محدودیت سفر پروازهای مستقیم یا غیرمستقیم از مبدا انگلستان به مقصد ایران و بالعکس تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شده است و مسافرانی که قصد عزیمت به کشور ایران را دارند، باید تا برقراری مجدد پروازها شکیبا باشند.


محدودیت‌های سفر به ارمنستان

 • پروازها به ارمنستان دایر هستند ولی ویزای فرودگاهی به حالت تعلیق درآمده‌اند.
 • مسافران بدون گواهی منفی‌بودن تست ویروس کووید-۱۹، هنگام رسیدن باید با هزینه‌ شخصی تست بدهند. گواهی سلامت مسافران باید به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد.

محدودیت‌های سفر به عربستان

عربستان مقررات منع سفر شهروندانش به بسیاری از کشورها را لغو کرد

عربستان سعودی ممنوعیت سفر شهروندانش به بسیاری از کشورهای خارج از کشورهای حوزه خلیج فارس را بدون اجازه قبلی از مقامات لغو کرده‌ است. این کشور در عین حال اعلام کرده که به دلایل امنیتی و بی‌ثباتی، و به‌ویژه با ادامه همه‌گیری کرونا و انتشار انواع جدید این ویروس در برخی از کشورها، شهروندان عربستان را از سفر به ایران، لیبی، سوریه، لبنان، یمن، ترکیه، ارمنستان، سومالی، کنگو، افغانستان، ونزوئلا، بلاروس و هند بدون اجازه قبلی منع می‌کند. تاکنون حدود ۱۱ و نیم میلیون نفر از ساکنین عربستان دست‌کم یک دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند و طبق آمار وزارت بهداشت این کشور، بیش از ۴۰۰ هزار نفر از این بیماری بهبود یافته‌اند.


محدودیت‌های سفر به تایلند

 • ازتاریخ دهم می 2021 کلیه مسافران کشورهای هندوستان، پاکستان، بنگلادش و نپال به غیر از اتباع تایلند و افسران دیپلمات و خانواده‌هایشان اجازه ورود به تایلند را نخواهند داشت.
 • مسافران غیر تایلندی از کشورهای مذکور که COE (گواهی ورود به کشور تایلند) را دریافت کرده‌اند و تاریخ ورود ایشان قبل از تاریخ پانزدهم می 2021 است، اجازه ورود به کشور تایلند را داشته به شرط آنکه ویزای آنها توریستی (TR) نباشد.

بدیهی است بعد از تاریخ شانزدهم ماه می 2021، COE این مسافران نیز باطل خواهد شد.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید