visa-free countries for iranians in asia
بلیط خود را بخرید و چمدانتان را ببندید، چون برای سفر نیاز به ویزا ندارید

سیر تا پیاز 3 کشور بدون ویزا در قاره آسیا را اینجا بخوانید

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

اگرچه تعداد کشورهای بدون ویزا در آسیا محدود است، اما همین نداشتن الزام تهیه ویزا باعث شده تا چند کشور در قاره آسیا بیش از هر جایی محبوب ایرانی‌ها باشد. سفر به این کشورها با وجود زیرساخت‌های گردشگری عالی و جذابیت‌های فراوان نیاز به اخذ ویزا ندارد.

سفر کردن یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های زندگی هر شخصی است. درواقع در بیشتر مواقع بهترین خاطرات زندگی‌مان به سفرهایمان بازمی‌گردد. باوجود مزیت‌ها و فواید فوق‌العاده‌ای که سفر کردن بر روی روح و جسم ما می‌گذارد، مسافرت همیشه آن‌طور که باید آسان نیست و متأسفانه این موضوع برای ایرانیان پررنگ‌تر است. این مشکل هم به دلیل چالش‌های اخذ ویزا است که بر سر راه گردشگران ایرانی قرار دارد؛ اما این را در نظر داشته باشید که باوجود تمام این شرایط بازهم امکان سفر کردن و بازدید از جاذبه‌های فوق‌العاده دنیا برای مردم ایران وجود دارد و نباید ناامید بود! تنها باید کشورهای بدون ویزا را بشناسیم و بازدید از آنها را در برنامه سفرمان قرار دهیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد عاشق سفر و بازدید از کشورهای مختلف هستید، پس به مطالعه این مطلب ادامه دهید. در ادامه قصد داریم تا لیستی از «کشورهای بدون ویزا در آسیا» را به شما معرفی کنیم. 3 کشور در قاره پهناور آسیا که برای سفر به آن‌ها تنها به تهیه بلیت، همراه داشتن پول و برنامه‌ریزی برای خوش‌گذرانی نیاز دارید. 3 کشوری که در این بخش معرفی می‌شوند، از بهترین گزینه‌های پیش رو برای سفر ایرانی‌ها هستند. آیا تابه‌حال تجربه سفر به این کشورها را داشته‌اید؟ با یوتراوز همراه باشید.

3 کشور در قاره آسیا که برای سفر به آن نیاز به ویزا ندارید:

ترکیه، از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری ایرانیان

travel to turkey without a visa

اولین کشوری که قصد معرفی آن را در بین کشورهای بدون ویزا داریم، ترکیه است. ترکیه کشوری است که به‌خوبی جای خود را در دل ایرانی‌ها باز کرده است؛ به‌گونه‌ای که سفر به شهرهای مختلف این کشور، جزو محبوب‌ترین و پرطرفدارترین تفریحات بین ایرانی‌ها به شمار می‌آید. از دلایلی که ایرانی‌ها این کشور را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند، علاوه بر نزدیک بودن، سفر بدون ویزا و جاذبه‌های گردشگری آن است.
برای آنکه به درک درستی از جذابیت‌های سفر به ترکیه برسید، تنها کافی است با افرادی که تجربه سفر به این کشور را داشته‌اند صحبت کنید. بدون شک در لابه‌لای حرف آن‌ها از همه‌چیز این کشور می‌شنوید! از خرید و بازدید از جاذبه‌های گردشگری بگیرید تا خوردنی‌ها، شکم‌گردی و کافه گردی در شهرهای مختلف ترکیه.
اگر تابه‌حال به ترکیه سفر نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ترکیه را در اولویت سفرهایتان بگذارید! جالب است بدانید محبوبیت ترکیه مختص ایرانی‌ها نیست و به تمام مردم جهان مرتبط می‌شود. تعداد بالای گردشگران ورودی به این کشور، خود اثباتی برای جذابیت‌های سفر به آن است. در ادامه با نکاتی برای سفر به ترکیه آشنا می‌شوید که می‌تواند به شما برای تصمیم‌گیری کمک زیادی بکند.

چگونه می‌توان به ترکیه رفت؟

ازآنجایی‌که ترکیه در همسایگی ایران واقع شده‌است، راه‌های سفر به این کشور هم برای ایرانیان بسیار متنوع است. درواقع برای سفر به ترکیه می‌توانید از هواپیما، قطار، اتوبوس و یا حتی ماشین شخصی خودتان استفاده کنید.

سفر هوایی به ترکیه

سفر به ترکیه با هواپیما یکی از متداول‌ترین شیوه‌های سفر برای ایرانیان است و البته محبوب‌ترین! تنها کافی است اراده کنید تا بلیت هرکدام از شهرهای ترکیه را تهیه کنید. آنگاه خواهید دید که به‌راحتی می‌توانید برای سفر هوایی به این کشور اقدام کنید.

سفر ریلی به ترکیه

از دیگر راه‌های سفر به کشور جذاب و همه‌پسند ترکیه، استفاده از قطار است. بدون شک سفر به ترکیه با قطار از هواپیما هزینه‌های کمتری برایتان در بر دارد، اما خستگی‌ها و مشکلات خاص خودش را هم دارا است. مشکلاتی که شاید در سفر هوایی بی‌معنا باشد. درهرصورت اگر سفر ریلی انتخابتان است، می‌توانید از قطار تهران-وان استفاده کنید. وان یکی از شهرهای مرزی ترکیه است که در سال‌های اخیر در بین ایرانیان بسیار پرطرفدار شده ‌است. در این سفر هم می‌توانید در وان بمانید و از دیدنی‌هایش نهایت استفاده را ببرید و هم می‌توانید به‌وسیله قطارهای داخلی کشور ترکیه خودتان را به شهرهای دیگر این کشور برسانید.

سفر جاده‌ای به ترکیه

و درنهایت آخرین راهی که برای سفر به ترکیه پیش رویتان قرار دارد، سفر جاده‌ای به‌وسیله اتوبوس و یا ماشین شخصی خودتان است. سفر جاده‌ای به‌نوبه خود هم می‌تواند یکی از زیباترین و هم یکی از چالش‌برانگیزترین شیوه‌های سفر به ترکیه باشد؛ و اما مطمئناً دراین‌بین سفر با ماشین شخصی، راحتی بیشتری برایتان دربر دارد ما باید هزینه‌ها و چالش‌های دریافت گواهینامه بین‌المللی، پلاک ترانزیت و … را هم به‌جان بخرید. در مقابل می‌توانید با اتوبوس‌ها بدون این اقدامات خودتان را ترکیه برسانید. تنها کافی است از ترمینال تهران یا تبریز سوار اتوبوس‌های استانبول شوید.

بهترین راه سفر به ترکیه کدام است؟

istanbul attractions

و اما بهترین شیوه سفر به استانبول برای ایرانی‌ها کدام است؟ پاسخ به این قسمت را شما باید به ما دهید! درواقع بهترین برای هر کس معنایی جداگانه دارد. هرکدام از شیوه‌های سفر به ترکیه دارای مزیت‌ها و معایب خودش هست؛ این شما هستید که با آگاهی از این مزایا و معایب بهترین شیوه سفر را برای خودتان انتخاب می‌کنید؛ اما لازم است بدانید سفر هوایی متداول‌ترین شیوه سفر به این کشور است و بیشتر ایرانی‌ها این راه را انتخاب می‌کنند.

بهترین زمان سفر به ترکیه

اکنون‌که شیوه سفرتان به این کشور را انتخاب کرده‌اید، وقت آن است که بهترین زمان سفر را هم بشناسید. معمولاً مردم به هتل، خرید، بلیت هواپیمایی خوب و … در سفر به ترکیه بیشتر اهمیت می‌دهند تا بهترین زمان سفر. غافل از اینکه سفر در زمان نامناسب می‌تواند تمامی برنامه‌ریزی‌ها و هزینه‌هایتان را به باد دهد.
و اما برای سفر به ترکیه دستتان برای انتخاب باز است؛ چراکه هر 4 فصل به‌عنوان بهترین زمان سفر به ترکیه شناخته می‌شود. این موضوعی است که برای همه کشورها صدق نمی‌کند. در هر 4 فصل این کشور پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است و این شما هستید که متناسب با علایق آب و هوایی، زمانی را برای سفرتان انتخاب می‌کنید. باوجوداین توضیحات، فصل موردعلاقه شما برای سفر به ترکیه کدام است؟
آفتاب‌های ملایم بهار و سرسبزی؟ یا گرمای هوا و اوج تفریحات آبی؟ و یا شاید هم شب‌های پاییزی و رمانتیک ترکیه؟ و درنهایت سفر در سرمای هوا و بارش‌های برف ترکیه؟ انتخاب شما کدام است؟

7 مورد از جذاب‌ترین شهرهای ترکیه را بشناسید

ترکیه از کشورهای بدون ویزا است و گزینه‌های زیادی برای سفر پیش پایتان می‌گذارد. درواقع در هر سفر می‌توانید یکی از شهرهای این کشور را برای بازدید انتخاب کنید. تمامی شهرهای ترکیه همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران هستند؛ اما دراین‌بین 7 مورد از بقیه بسیار محبوب‌تر هستند! محبوبیت آنها هم به دلیل جاذبه‌های گردشگری و امکاناتی است که در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. این 7 مورد عبارتند از:

 • استانبول: هر سلیقه‌ای هم که داشته باشید، استانبول از بهترین انتخاب‌ها برای سفر است.
 • آنتالیا: اگر عاشق دریا و آرامش و تفریحات آبی هستید، پس آنتالیا را برای سفرتان انتخاب کنید.
 • مارماریس: شهری ناشناخته در بین گردشگران، اما دارای طبیعتی خاص، بکر و دست نخورد.
 • بدروم: شهری رؤیایی با دیدنی‌های جذاب که پذیرای تعداد زیادی از سلبریتی‌های دنیا بوده ‌است.
 • کاپادوکیا: در این شهر سوار بالن‌های رنگی شوید و از امکاناتش لذت ببرید.
 • آنکارا: شهری مدرن همراه با ارزشمندترین بناهای تاریخی را تجربه کنید.
 • قونیه: اگر عاشق شعر و ادبیات هستید و برای حضرت مولانا ارزش ویژه‌ای قائل هستید، پس به قونیه بروید.

چرا ترکیه را انتخاب کنم؟

و درنهایت این موضوع را در نظر می‌گیریم که تا اینجای مطلب باوجوداین توضیحات هنوز هم قانع نشده‌اید که ترکیه یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان برای سفر است. اگر هنوز هم مردد هستید، پس این 4 دلیل انتخاب ترکیه را بخوانید:

 • مردم ترکیه فرهنگی مشابه ایرانی‌ها دارند و بسیار مهمان‌نواز هستند؛ ازاین‌رو حس سفر به کشوری غریبه در ترکیه معنا ندارد.
 • خوردنی‌های خوشمزه این کشور را هیچ کجای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید. از قهوه و چای ترک گرفته تا انواع کباب و غذاهای محلی ترک‌ها!
 • ترکیه بخشی از اروپا است؛ اما اصلاً به معنای گران بودن سفر به آنجا نیست. درواقع با صرف هزینه‌هایی مقرون‌به‌صرفه می‌توانید، از ترکیه و جاذبه‌های گردشگری آن بازدید کنید.
 • ترکیه انتخاب مناسب برای همه گردشگران با هر نوع سلیقه‌ای است. تنوع جاذبه‌های این کشور به‌قدری بالا است که همه را راضی می‌کند. از خرید و بازدید از آثار تاریخی گرفته تا دیدنی‌های طبیعی و تفریحات آبی!

و اما ممکن است تصمیمتان برای سفر به ترکیه مصادف با دوران کرونا باشد. آیا اصلاً اجازه ورود دارید؟ اگر بله چطور سفری امن و سالم را به این کشور تجربه کنید؟ آیا برای سفر در این دوران باید شرایط خاصی داشته باشید؟ 

ارمنستان، کشوری محبوب با تاریخ 3 هزارساله

travel to armenia without a visa

ارمنستان دیگر مورد در بین کشورهای بدون ویزا است که انتخاب جذابی برای ایرانیان به‌شمار می‌آید. تاریخ سه هزار ساله، جاذبه‌های گردشگری تکرار نشدنی، آب‌وهوای مطلوب، مردمی مهمان‌نواز و … همه و همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این کشور یکی از بهترین مقصدهای گردشگری نه‌تنها برای مردم ایران، بلکه برای مردم تمامی کشورهای جهان باشد. در ادامه با دانستنی‌های مفیدی در رابطه با این کشور آشنا می‌شوید. درواقع این نکات به شما کمک می‌کند که تصمیم بگیرید آیا ارمنستان انتخاب خوبی برای شما در بین کشورهای بدون ویزا است یا خیر؟

چگونه می‌توان به ارمنستان رفت؟

دقیقاً مشابه با ترکیه به سبب نزدیکی ارمنستان با ایران، بازهم برای سفر کردن به این کشور، گزینه‌های زیادی پیش رویتان قرار دارد. هرکدام از آن‌ها می‌توانند مزیت‌ها و معایب خودشان را داشته باشند؛ ازاین‌رو این شما هستید که بهترین راه سفر کردن به کشور ارمنستان را متناسب با خود و اعضای خانواده‌تان انتخاب می‌کنید.

سفر هوایی به ارمنستان

بدون شک سفر هوایی به هر کشوری یکی از پرطرفدارترین و ساده‌ترین شیوه‌های سفر کردن است. ارمنستان هم از این قاعده مستثنا نیست و بسیاری از ایرانیان این روش را برای سفرشان به این کشور انتخاب می‌کنند. با توجه به نزدیکی این کشور به ایران، هزینه‌های بلیت هواپیما زیاد بالا نیست و معقول است. اگر از شرکت‌های داخلی برای سفر به ارمنستان استفاده می‌کنید، باید بدانید تنها بازه زمانی یک و نیم‌ساعته درراه هستید و ازآن‌پس سفر هیجان‌انگیز شما در ارمنستان آغاز می‌شود.

سفر ریلی به ارمنستان

اگر به سفرهای ریلی علاقه دارید، باید بگوییم متأسفانه مسیری مستقیم از ایران به کشور ارمنستان با قطار وجود ندارد؛ اما با راهکارهایی می‌توانید خودتان را به ارمنستان برسانید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید با قطار به جلفا بروید. ازآنجا خودتان را به مرز نوردوز برسانید و وارد خاک ارمنستان شوید. ازآن‌پس به‌وسیله ماشین‌های ایروان به پایتخت ارمنستان بروید.

سفر جاده‌ای به ارمنستان

از دیگر شیوه‌های سفر کردن به ارمنستان به‌عنوان یکی از کشورهای بدون ویزا که در بین ایرانی‌ها هم محبوبیت زیادی دارد، سفر جاده‌ای است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سفرهای جاده‌ای برایتان لذت‌بخش است؛ پس بدون تردید این شیوه را برای سفرتان انتخاب کنید. برای سفر جاده‌ای هم می‌توانید از ماشین شخصی خودتان و هم از اتوبوس‌های مسافربری استفاده کنید.

بهترین زمان سفر به ارمنستان

از مهم‌ترین نکاتی که در این سفر باید بدانید، بهترین زمان سفر به ارمنستان است. به‌طورکلی اگر بخواهیم نگاهی به آب‌وهوای کشور ارمنستان داشته باشیم، باید بگوییم جزو کشورهای سرد جهان محسوب می‌شود؛ ازاین‌رو انتخاب بهترین بازه زمانی بسیار حیاتی است و لذت سفرتان را چندین و چند برابر می‌کند. فرقی نمی‌کند که کدام شهر از این کشور را برای بازدید انتخاب می‌کنید؛ درهرصورت این را بدانید که بهترین زمان سفر به ارمنستان در بین ماه‌های فروردین تا اوایل تیر و از اواسط شهریورماه تا اوایل آبان است.

این 12 شهر ارمنستان را از دست ندهید

swan lake in yerevan

ارمنستان کشوری است که جاهای دیدنی فوق‌العاده‌ای دارد؛ به همین سبب است که همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است. شهرهای زیادی در این کشور می‌توانند پذیرای شما برای سفرتان باشند، اما اگر نظر ما و گردشگران دیگر را می‌خواهید، پس یک یا چندین مورد از 12 شهر زیر را انتخاب کنید:

 • ایروان: از پایتخت ارمنستان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا دیدن کنید؛ شهری که جاذبه‌هایش تمامی ندارد!
 • گوریس: شهری همه‌چیز تمام با فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی به همراه طبیعتی منحصربه‌فرد.
 • سوان: شهری که با دریاچه سوان جای خالی هر دریایی را برای ارمنستان پر کرده است.
 • تساغکادزور: از زندگی شلوغ شهری دور باشید و سفری لاکچری را تجربه کنید!
 • اشترک: اگر به جاذبه‌های تاریخی علاقه دارید، به این شهر بروید.
 • کاپان: روحتان را با چشم‌اندازهای طبیعی و بی‌نظیر این شهر، صیقل دهید.
 • دیلیجان: طبیعت و تفریحاتی متفاوت می‌خواهید؟ پس به دیلیجان بروید.
 • گیومری: دومین شهر بزرگ ارمنستان و از پرطرفدارترین انتخاب‌های گردشگران!
 • جرموک: تفریحات هیجان‌انگیز طبیعی را در آب و هوایی فوق‌العاده تجربه کنید.
 • آرزاکان: روستایی کوهستانی که آرامش خونتان را تأمین می‌کند!
 • وانادزور: سومین شهر بزرگ ارمنستان با امکانات گردشگری فوق‌العاده تجربه کنید.
 • ادزون: می‌خواهید حل و هوایتان را به‌کلی دگرگون کنید؟ پس ادزون را با جاذبه‌ها و طبیعت بکرش انتخاب کنید.

هزینه‌های سفر به ارمنستان

به‌طورکلی اگر بخواهیم درباره هزینه‌های سفر به ارمنستان به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین کشورهای بدون ویزا صحبت کنیم، باید بگوییم حتماً آنرا انتخاب کنید! گزارش‌ها نشان می‌دهد که هزینه‌های زندگی در ایروان حدود 5 تا 55 درصد نسبت به تهران کمتر است! درواقع سفر به ارمنستان هم می‌تواند لذت‌بخش و مقرون‌به‌صرفه باشد و هم گران و پرهزینه! این شما هستید که با انتخاب‌هایتان این موضوع را تعیین می‌کنید. اگر محدودیتی برای بودجه سفرتان ندارید، بدون شک بهترین‌ها را در این سفر انتخاب کنید. از اقامت در بهترین هتل‌های ارمنستان گرفته تا صرف غذا در بهترین رستوران‌های این کشور و خرید! اما محدودیت بودجه در سفر دارید، بازهم دلیلی بر سفر کردن نمی‌شود؛ چراکه ارمنستان حتی با بودجه محدود هم می‌تواند انتخاب مناسبی با خاطره‌ای به‌یادماندنی باشد.

مالزی، کشوری با دنیایی از تجربیات خاص و تکرار نشدنی

visa-free travel to malaysia

مالزی سومین انتخاب شما در بین کشورهای بدون ویزا در قاره آسیا است. این کشور جزو محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری ایرانیان به شمار می‌آید و همه‌ساله تعداد زیادی از مردم کشورمان برای گشت‌وگذار در این کشور راهی آنجا می‌شوند. مالزی در مقایسه با ترکیه و ارمنستان در فاصله دورتری نسبت به ایران قرارگرفته ‌است و مطمئناً هزینه‌های سفر به آنجا از این دو کشور بیشتر است؛ اما بازهم جزو پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری ایرانیان به شمار می‌آید.
شما جزو آن دسته از افرادی هستید که جاذبه‌های طبیعی دوست دارید؟ از گشت‌وگذار و خرید کردن لذت می‌برید؟ بازدید از آثار تاریخی برایتان جذاب است؟ دیدن بناهای لوکس در سفر برایتان لذت است؟ شکم‌‎گردی را دوست دارید؟ فرقی نمی‌کند که پاسختان به کدام‌یک از این سؤال‌ها مثبت باشد، درهرصورت جاذبه‌ای متناسب باسلیقه شما در این کشور وجود دارد؛ و اما دانستنی‌هایی که باید برای سفر به مالزی به‌عنوان یکی از کشورهای بدون ویزا بدانید چیست؟

بهترین زمان سفر به مالزی

مالزی هم مانند هر کشور دیگری دارای بهترین زمان سفر است. پیشنهاد می‌کنیم یا به این کشور سفر نکنید و یا در بازه‌های زمانی مناسب آن سفر کنید؛ تا خاطره این سفر همیشه در یادتان باقی بماند! بهترین زمان سفر به مالزی کی است؟ پاسخ به این سؤال کاملاً به شهر مقصد شما در این کشور بستگی دارد.
اگر مقصدتان شهرهای شرقی این کشور است، پیشنهاد می‌کنیم ماه‌های خرداد و تیرماه بارش کمتری دارند برای سفر انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به شهرهای غربی مالزی سفر کنید، ماه‌های آبان تا بهمن را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید مالزی کشوری است که دارای بارش‌های فراوان است و این بارش در بهار و تابستان بیش از هر زمان دیگری است؛ ازاین‌رو در سفر به مالزی تحت هیچ شرایطی چتر را فراموش نکنید!

جشنواره‌های مالزی را از دست ندهید

یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های کشورهای مالزی که سبب جذب تعداد زیادی از گردشگران می‌شود، جشنواره‌های آن است. اگر بهترین زمان سفر به مالزی را نادیده بگیرید و ماه‌های آذر و دی را برای سفرتان به این کشور انتخاب کنید، با فستیوال‌های این کشور روبه‌رو می‌شوید. جشنواره‌هایی که طعم فوق‌العاده‌ای به سفرتان می‌بخشند و یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های عمرتان را رقم می‌زنند. ازجمله این فستیوال‌ها می‌توان به مواردی مانند فستیوال فانوس، جشن وساک، جشن گاوای دایاک و … اشاره کرد.

چگونه به مالزی برویم؟

kuala lumpur twin towers

ازآنجایی‌که مالزی در فاصله زیادی نسبت به ایران قرار دارد، گزینه‌های زیادی برای شیوه سفر پیش رویتان قرار ندارد. درواقع در این سفر تنها می‌توانید مسیر هوایی را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید مسیر هوایی بی‌دردسرترین شکل سفر است و بیش از هر زمان دیگری راحتی را در سفر تجربه می‌کنید.

از این 10 شهر در مالزی بازدید کنید

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر گردشگری پیش بیاید آن است که آیا تنها انتخاب موجود در سفر به مالزی پایتخت آن یعنی شهر کوالالامپور است؟ بدون شک پاسخ به این سؤال خیر است. تنها به سبب شناخت کم گردشگران از شهرهای دیگر کشور مالزی، فکر می‌کنند تنها کوالالامپور انتخاب خوبی برای سفر است. این در حالی است که به‌جز پایتخت، 10 شهر دیگر این کشور می‌توانند گزینه‌های بی‌نظیری برای سفر کردن باشند. این شهرها عبارتند از:

 • کوالالامپور: به قلب اقتصادی و گردشگری کشور مالزی سفر کنید و از دیدنی‌های تمام‌نشدنی‌اش لذت ببرید.
 • پوتراجایا: اگر می‌خواهید از ساختمان‌های لوکس مالزی دیدن کنید و مرکز سیاسی این کشور را بشناسید، به پوتراجایا بروید.
 • ایالت و تنگه مالاکا: اگر می‌خواهید اروپای رنگارنگ و جاذبه‌های شگفت‌انگیز طبیعی را در مالزی تجربه کنید، مالاکا بهترین انتخاب برای شما است.
 • جورج تاون و جزیره پنانگ مالزی: شهرهایی که خوراک عاشقان شکم‌گردی هستند!
 • لنکاوی: یکی از توریستی‌ترین شهرهای مالزی را با 99 جزیره تجربه کنید. شهری که تداعی پوکت تایلند است.
 • ایپوه: از شهری مرزی، کوچک، نزدیک تایلند و البته زیبا و آرامش‌بخش دیدن کنید.
 • کوتا کینابالو: در کنار تفریحات آبی، سفری ارزان را هم تجربه کنید.
 • کوچینگ: اگر خرید دوست دارید و به دنبال تفریحاتی رایگان هستید، شهر جنگلی کوچینگ را انتخاب کنید.
 • میری: اگر جیبتان پر پول است و بدنبال مکانی برای خریدهای لوکس می‌گردید، میری منتظرتان است.
 • کوتا: بازدید از مالزی و تایلند را در یک شهر یعنی کوتا تجربه کنید.

هزینه‌های سفر به مالزی

هزینه‌های سفر به مالزی نسبت به ارمنستان و ترکیه بیشتر است و ممکن است برای برخی از افراد سفری گران‌قیمت به‌حساب بیاید؛ اما این را در نظر داشته باشید که همواره راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های سفر وجود دارد. به‌عنوان‌مثال در مالزی راه‌های حمل‌ونقل عمومی بسیار زیاد هستند. به‌جای استفاده از تاکسی‌ها و شیوه‌های دیگر گران‌قیمت از قطارهای داخلی، اتوبوس‌ها و … استفاده کنید.
همچنین برای کاهش هزینه‌هایتان می‌توانید تورهای مالزی را فراموش کنید و خودتان کوله‌بار سفرتان را ببندید و راهی ماجراجویی در این کشور شوید. تنها کافی است با صرف زمانی کوتاه اطلاعات خودتان از این کشور را بالا ببرید. همچنین این را بدانید اقامت در هتل‌های لوکس مالزی یکی از جذابیت‌های این سفر است؛ بااین‌وجود می‌توانید بخشی از هزینه‌های خود را در این زمینه کاهش دهید و هتل‌هایی ارزان‌تر را تجربه کنید.
و درنهایت لازم است بدانید مالزی آخرین مورد از کشورهای بدون ویزا در قاره آسیا است که آن را معرفی کردیم و یکی از بهترین‌ها هم برای ایرانی‌ها به شمار می‌آید.

نوشته های مشابه