Automobile Friday Market Gate

بازار خودرو مشهد

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

قصد خریدوفروش خودرو دارید؟ آیا از علاقه‌مندان به انواع خودروها هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پس این مطلب برای شماست! در این مطلب همه آنچه باید از بازار خودرو مشهد بدانید را برایتان آورده‌ایم. پس به خواندن ادامه دهید و یوتراوز را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

بازار خودرو مشهد یکی از پر رونق‌ترین بازارهای مشهد است، برای افرادی‌که قصد خرید یا فروش خودرو دارند. خریداران و فروشندگان هر جمعه به این مکان مراجعه می‌کنند تا خودروی خود را به فروش برسانند یا اینکه خودرویی که مدنظر دارند را خریداری کنند. ما در این مطلب، قصد داریم همه آنچه لازم است درباره بازار خودرو مشهد مجیدیه بدانید را بیان کنیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید این بازار را بشناسید، به خواندن ادامه دهید و تا انتهای این مطلب، یوترازو را همراهی کنید:

آنچه از جمعه بازار خودرو مشهد می‌خوانید:

درباره بازار خودرو مشهد

Automobile Friday Market of Mashhad

بازار خودرو مشهد همانطور که از نامش پیداست، بازاری برای خریدوفروش انواع خودروهای دست دوم است و افرادی‌که قصد خرید یا فروش خودروهای خود را داشته باشند روزهای جمعه در این بازار حضور پیدا می‌کنند تا با بررسی اوضاع و شرایط بازار خودرو، نسبت به خریدوفروش خودروی خود، اقدام کنند.
بازار خودرو مشهد که به جمعه بازار خودرو مشهد نیز معروف است، در بلوار مجیدیه قاسم آباد مشهد واقع شده است. وسعت بازار خودرو مشهد زیاد و به اندازه 20 هکتار است به نحوی‌که امکان وجود 5 هزار خودرو در هر لحظه در آن وجود دارد. همچنین پارکینگ عمومی این بازار خودرو در مشهد، ظرفیتی به اندازه 3 هزار خودرو دارد. این بازر خودرو در مجیدیه مشهد از 5 لاین، تشکیل شده است.
نکته قابل‌توجه در خصوص بازار خودرو مشهد مجیدیه این است که در این مکان، کارشناسانی حضور دارند که قیمت خودروهای مختلف را تخمین می‌زنند، اما با این وجود باز هم بهتر است قبل از مراجعه به این مکان برای خرید یا فروش خودرو خود، اطلاعاتی در خصوص قیمت‌ها به دست آورید تا خدای‌ناکرده دچار ضرر مالی نشوید.
لازم به ذکر است که همه نوع ماشینی در این بازار یافت می‌شود و شما به عنوان خریدار خودرو می‌توانید به این بازار مراجعه کنید و به‌روزترین ماشین‌ها، کم‌کارترین، گران‌ترین و یا ارزان‌ترین خودروها را پیدا کنید. همچنین برخی از افراد به قصد تعویض خودروهای خود به بازار خودرو مشهد، می‌روند؛ یعنی خودرو خود را به هر دلیل با خودروی فرد دیگری، تعویض می‌کنند و مابه التفاوت قیمت دو خودرو را پرداخت یا دریافت می‌کنند.
جالب است بدانید که خریدوفروش در این بازار خودرو تنها توسط ساکنین مشهد صورت نمی‌گیرد و افراد زیادی هستند که از شهرستان‌های اطراف و حتی دیگر استان‌ها به قصد خریدوفروش خودرو به جمعه بازار خودرو مشهد، مراجعه می‌کنند. از طرفی تنوع خودروهای موجود در این بازار بسیار زیاد است، بنابراین هرکسی به راحتی می‌تواند خودرویی با شرایطی که مد نظر دارد را پیدا کند.
لازم به ذکر است که قسمت ورودی بازار برای فروشندگان و افرادی که برای بازدید آمده‌اند از یکدیگر جداست. همچنین برای ورود به این بازار چه برای بازدید بروید و چه برای فروش خودروی خود، باید هزینه‌ای را تحت‌عنوان ورودی بپردازید که البته هزینه آن برای بازدیدکنندگان و فروشندگان، متفاوت است. همین امر سبب‌شده بسیاری از افراد برای اینکه هزینه ورود به بازار را پرداخت نکنند، در کوچه و خیابان‌های اطراف بازار خودرو مشهد، توقف کنند و از همان‌جا مشتری برای فروش خودروی خود بیایند.

چگونگی خریدوفروش در بازار خودرو مشهد

روند کار در بازار خودرو مشهد به این صورت است که خریدار پس از اینکه ماشین مورد نظر خود را پیدا کرد و آن‌را پسندید، خودرو را به کارشناسانی که در این مکان حضور دارند با رضایت فروشنده، نشان می‌دهد، اگر هیچ مشکلی تا به این جای روند معامله وجود نداشته باشد، خریدار مدارک ماشین را از فروشنده درخواست و بررسی می‌کند. پس از این مرحله در صورتی‌که طرفین معامله، رضایت خود را برای انجام معامله، اعلام کنند، می‌توانند قولنامه را بنویسند. اما اگر روند معامله به هر دلیل به روز دیگری موکول شد، طرفین معامله می‌توانند با دریافت شماره تماس از یکدیگر با هم در تماس باشند تا تمامی مراحل خریدوفروش خودرو به پایان برسد و خودرو به فرد خریدار، تحویل داده شود.
البته لازم به ذکر است که بازار خودرو مشهد در مجیدیه، دیگر مانند گذشته رونق ندارد و تعداد بسیار کمی از خریداران و فروشندگان با مراجعه به این بازار به هدف خود می‌رسند. از جمله مشکلاتی که اخیرا بازار خودرو مشهد با آن‌ها مواجه شده‌است می‌توان به کاهش معاملات خودرو و کارشناسی‌های غیرحرفه‌ای، اشاره کرد. بگذارید برای درک بهتر این موضوع، کمی بیشتر توضیح دهیم.

تعداد مراجعه‌کنندگان به بازار خودرو مشهد به نسبت سال‌های گذشته، کاهش چشمگیری داشته است و همین امر، موجب شده تا تعداد معاملات نیز تا حد زیادی کاهش یابد. همچنین شکاف قیمتی میان فروشندگان و خریداران بسیار زیاد است و خود دلیل بر عدم انجام معامله شده‌ است، زیرا با وجود اختلاف نظر زیاد در تعیین قیمت خودرو نه فروشندگان، حاضر به فروش خودروی خود به قیمت خیلی پایین‌تر از آن چیزی که در نظر دارند می‌شوند و نه خریداران حاضر به خرید خودرو با قیمتی بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌کردند.

مشکل بزرگ بازار خودرو مشهد

Automobile Friday Market of Mashhad's Expert Place

از دیگر مشکلات بازار خودرو مشهد مجیدیه، کارشناسی‌های غیرحرف‌ ای است که توسط برخی از افراد، صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان به هر فردی که در این بازار خودرو حضور داشته و خود را کارشناس معرفی می‌کند، اطمینان نکنید، زیرا بسیار دیده شده که افراد بازاری خود را به عنوان کارشناس به طرفین معامله، معرفی می‌کنند. بهتر است خودرویی را که مدنظر دارید از بازار مشهد بخرید، با رضایت مالک ماشین به کارشناسانی که در سطح شهر هستند، نشان دهید تا بررسی کنند و در صورتی‌که مشکلی وجود نداشت، باقی مراحل معامله را طی کنید.

هدف از ساخت بازار خودرو مشهد مجیدیه چه بود؟

هدف از راه‌اندازی بازار خودرو مشهد، مدیریت و سازماندهی معاملات ماشین‌های دست دوم، بوده‌ و است. خریداران و فروشندگان با حضور در این مکان می‌توانند بدون هیچ واسطه‌ای با یکدیگر وارد مذاکره شوند و شرایط خود را به یکدیگر بگویند تا در صورت توافق طرفین، معامله صورت گیرد.

آیا بازار خودرو مشهد مجیدیه تلفن دارد؟

Office of Mashhad Automobile Friday Market

اگر به دنبال تلفن بازار خودرو مشهد مجیدیه می‌گردید باید بگوییم که متاسفانه هیچ شماره تماسی از این بازار خودرو در مشهد به ثبت نرسیده‌ است. بنابراین اگر قصد خرید یا فروش خودرو از این بازار را دارید، حتما هنگامی که با فردی وارد مذاکره می‌شوید و مذاکره‌تان به خوبی پیش می‌رود به طوری‌که قصد دارید با هم وارد معامله شوید، شماره تماس یکدیگر را درخواست کنید تا برای هماهنگی کارهای مربوط به معامله، معطل نشوید. جمعه بازار خودرو مشهد زیر نظر سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری مدیریت می‌شود. 

آیا بازار خودرو مشهد تلگرام دارد؟

https://t.me/s/Khodro1mashhad آدرس کانال تلگرامی بازار خودرو مشهد است که می‌توانید با عضویت در آن از قیمت و دیگر اخبار مربوط به ماشین‌های مختلف، اطلاعات موردنیازتان را کسب کنید.

تعطیلی جمعه بازار خودرو مشهد

Automobile Friday Market of Mashhad's Gate

این بازار به‌طورکلی جمعه‌ها باز است اما در شرایط خاص مثل مناسبت‌های مذهبی، تعطیلات خاص یا شرایط پاندمیک و ... ممکن است محدودیت‌هایی اعمال شود و دستور تعطیلی تمامی بازارها و مراکز خرید صادر شود. جمعه بازار مشهد نیز از این قضیه، مستثنی نیست و تحت تاثیر این محدودیت‌هاست. 

آدرس دقیق بازار خودرو مشهد

بازار بزرگ خودرو مشهد مجیدیه که معروف به جمعه بازار خودرو است و در قاسم آباد، انتهای بلوار مجیدیه، روبروی مجیدیه 33 واقع شده‌ است.
ما در این مطلب سعی کردیم نکات جامعی پیرامون بازار خودرو مشهد بیان کنیم تا اگر قصد خرید و یا فروش خودرو دارید بتوانید با اطلاعات کاملی به این بازار مراجعه کنید و معامله خوب و رضایت‌بخشی انجام دهید. از اینکه وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب، صرف کردید، بی‌نهایت متشکریم. اکنون شما در پایان این مقاله می‌توانید سوالات و یا تجربیات خود از خرید و یا فروش خودرو در جمعه بازار خودرو مشهد مجیدیه را با ما و سایر کاربران مجله گردشگری یوتراوز به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به مشهد

  آیا قصد دارید به پایتخت مذهبی ایران سفر کنید؟ آیا به دنبال تور ارزان مشهد، خرید بلیط هواپیمای مشهد و رزرو هتل در مشهد هستید؟ آیا قصد دارید جاهای دیدنی مشهد را بازدید کنید و به دنبال بهترین راهنمای سفر به مشهد هستید؟ آیا درباره روش‌های حمل‌ونقل در مشهد سوالی دارید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. همین حالا کلیک کنید. 👇

 • جاهای دیدنی مشهد

  جاهای دیدنی مشهد از زیارت گرفته تا سیاحت آنقدر تنوع دارد که می‌شود یک برنامه سفر پربار و عالی برای آن نوشت. برای زائرانی که از راه دور یا نزدیک با تحمل خستگی سفر به این شهر سفر کرده‌اند، سیر و سیاحت در مشهد نیز همانند زیارت آن ‌که جلای روح هست، رنج خستگی راه از تن می‌زداید.

 • پارک ساحلی آفتاب مشهد

  مشهد، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در ایران است! اما چرا؟ جاذبه‌ها و تفریحات مختلف در این شهر دست‌به‌دست هم می‌دهند تا یکی از بهترین سفرهای عمرتان را تجربه کنید. در واقع تنوع دیدنی‌ها آنقدر بالاست که گردشگران با هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. یکی از تفریحات پرهیجان و پرطرفدار در مشهد که حسابی سروصدا به پا کرده است، پارک ساحلی آفتاب مشهد است.

دیدگاهتان را بنویسید