Absolute excitement in Iranian bungee jumping

بانجی جامپینگ‌های ایران کجاست؟

زمان برای مطالعه 7 دقیقه
 • ...
 • ...

بانجی جامپینگ جزو تفریحات هیجان‌انگیز به شمار می‌رود. در ایران هم مانند سایر کشورهای دنیا بانجی جامپینگ‌های زیادی در شهرهای مختلف وجود دارد که می‌توان به عنوان جاذبه‌های تفریحی از آن‌ها نام برد. بانجی جامپینگ‌های ایران بسیار مهیج هستند و لحظات خاطره‌انگیز نابی را برای شما رقم می‌زنند.

اگر از روزمرگی‌های زندگی خسته شده‌اید یا دوست دارید تفریحات خاصی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم بانجی جامپینگ را امتحان کنید. در همه‌جای دنیا بانجی جامپینگ را همانند زیپ‌لاین جزو تفریحات هیجان‌انگیز می‌دانند که حسابی آدرنالین خون را بالا می‌برد. بانجی جامپینگ‌های ایران هم مانند کشورهای مختلف جهان مهیج و جذاب طراحی شده‌اند و در شهرهای گوناگون ایران بانجی جامپینگ‌هایی وجود دارد که این تفریح مهیج در میان جوانان و نوجوانان طرفدار زیاد دارد اما همانند دیگر تفریحات و ورزش‌های مختلف قوانین و تجهیزات مخصوص به خود می‌طلبد. یومگ قصد دارد آدرنالین خود شما را بالا ببرد، پس با ما همراه شوید تا فهرستی از بانجی جامپینگ‌های ایران را در اختیارتان بگذاریم.

آنچه از بانجی جامپینگ‌های ایران در ادامه می‌خوانید:

بانجی جامپینگ چیست؟

بانجی جامپینگ یا پرش بانجی (Bungee Jumping) فعالیتی است که در آن فرد به وسیله محافظ و طناب فنردار از ارتفاع نسبتا زیادی خود را به پایین پرت می‌کند. در این فعالیت مهیج باید ترس را کنار بگذارید یا به عبارت دیگر باید شجاع باشید و بدانید از طریق طناب فنردار و محافظ که به شما وصل است، در هنگام پریدن در امان هستید.
هنگامی‌که از ارتفاعی بلند به پایین می‌پرید مطمئن باشید به زمین نمی‌رسید، زیرا طناب فنردار خاصیت ارتجاعی دارد به همین دلیل فقط در هوا معلق می‌مانید. در بانجی جامپینگ هرچه ارتفاع بیشتر باشد سقوط هیجان‌انگیزتری را تجربه می‌کنید و قطعا حسابی آدرنالین خونتان هم بالا می‌رود. می‌توانید این هیجان بی‌نظیر را در شهرهای مختلف ایران تجربه کنید.

بانجی جامپینگ توچال تهران

Tochal Bungee Jumping

مجموعه تفریحی توچال در لیست جاهای دیدنی و تفریحات تهران قرار دارد و در حال حاضر بهترین جا برای تفریح در پایتخت است. از تفریحات مهیج مجموعه تفریحی توچال می‌توان به تله‌کابین، سورتمه، پیست اسکی، تله‌سیژ، بانجی جامپینگ، سقوط آزاد، بیلیارد، تیراندازی، تنیس روی میز، کیوب کلاب، وی آرسیمولیشن و زیپ لاین اشاره کرد.
باید بگوییم بانجی جامپینگ توچال «اولین بانجی جامپینگ ایران» است که در سال 1386 افتتحاح شده و از سال بعدش فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرده است. اولین فردی که پرش از بانجی جامچینگ توچال را تجربه کرد، «پیمان ابدی» بدلکار معروف ایرانی بود.
بانجی جامپینگ توچال دارای دکلی به ارتفاع 40 متر است که امکان پرشی هیجان‌انگیز در بام تهران همراه با امنیت کامل را برای علاقمندان فراهم می‌کند.
آدرس: بانجی جامپینگ توچال در تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک قرار دارد.

بانجی جامپینگ چالیدره مشهد

Chalidarreh Tourist Complex

اگر دوست دارید در سفر به مشهد تجربه پرش همراه با ترس و هیجان را داشته باشید، حتما سری به بانجی جامپینگ چالیدره مشهد بزنید. مجموعه تفریحی چالیدره مشهد دارای سکویی 40 متری است که امکان پرشی هیجان‌انگیز را به شما می‌دهد. بانجی جامپینگ چالیدره مشهد در فصل‌های گرم در میان جوانان و نوجوانان مشهدی و گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، طرفدار زیاد دارد و همچنین مجموعه تفریحی چالیدره مشهد در تعطیلات میزبان گردشگران زیادی است.
از دیگر تفریحات مجموعه چالیدره می‌توان به تله‌سیژ، کشتی تفریحی، تفریحات آبی، قایق‌سواری و کافه گردان اشاره کرد. بانجی جامپینگ چالیدره مشهد تجربه متفاوت و مهیجی را همراه با امنیت کامل برای شما به ارمغان می‌آورد. از جمله مقررات استفاده از این بانجی جامپینگ این است که افرادی با محدوده وزنی 40 تا 115 گرم و سن 15 الی 60 سال می‌توانند از آن استفاده کنند.
آدرس: این بانجی جامیپینگ در استان خراسان رضوی، طرقبه، کیلومتر 2 جاده نغندر، مجموعه تفریحی چالیدره قرار دارد.

بانجی جامپینگ کیش

Gravity Club

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های مهیج ایران بانجی جامپینگ جزیره کیش است. این مجموعه ورزشی-تفریحی را به عنوان «مجموعه جاذبه» هم می‌شناسند. در این مجموعه تفریحی می‌توانید طعم هیجان همراه با ترس را بچشید. در این مجموعه برای استفاده از بانجی جامپینگ شما امکان پرش از دو سکوی 40 متری و 60 متری را دارید. همچنین باید بدانید بانجی جامپینگ این مجموعه تحت‌نظر مربیان متخصص و مجرب اداره می‌شود، پس نگرانی بابت امنیت نداشته باشید.
از شرایط استفاده از بانجی جامپینگ کیش می‌توان به وزن بین 35 تا 130 کیلوگرم، سن بالای 14 سال و همراه داشتن کفش مناسب اشاره کرد.
آدرس: این بانجی جامپینگ مهیج در استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار مهر مهنا، انتهای صنعت یکم قرار دارد.

بانجی جامپینگ برج میلاد تهران

بانجی جامپینگ برج میلاد یکی دیگر از بانجی جامیپنگ‌های مهیج پایتخت کشورمان به شمار می‌رود که در میان پایتخت‌نشینان طرفدارهای زیادی دارد. بانجی جامپینگ برج میلاد با سایر بانجی جامپینگ‌های ایران متفاوت است و مهم‌ترین شرایط استفاده از آن برخورداری از سلامت قلبی و عصبی است.
این بانجی جامپینگ تجربه پرشی هیجان‌انگیز در برج میلاد را برای شما به ارمغان می‌آورد. این بانجی جامپینگ از تجهیزات کامل استاندارد و ایمنی برخوردار است و جای هیچ‌گونه نگرانی برای استفاده گردشگران و ورزشکاران نیست.
پیشنهاد می‌کنیم در سفر به تهران حتما پرش از مرتفع‌ترین برج ایران را تجربه کنید. در مجموعه برج میلاد می‌توانید از تفریحات دیگر همچون زیپ لاین، سینما، دلفیناریوم و بگ جامپ استفاده کنید.
آدرس: بانجی جامپینگ برج میلاد در بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب در مسیر اختصاصی برج میلاد تهران قرار دارد.

بانجی جامپینگ گنج نامه همدان

Hamedan Bungee Jumping

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های مهیج که در این مقاله معرفی می‌کنیم، بانج جامپینگ گنج نامه همدان است. این بانجی جامپینگ در ایران معروف است زیرا «بلندترین بانجی ایران» با ارتفاع 42 متر و دومین بانجی دوبال (سکوی پرش) خاورمیانه به شمار می‌رود.
این بانجی جامپینگ در همدان تنها بانجی دوطرفه در خاورمیانه با امکان پرش هم زمان 2 نفر است. اگر دوست دارید تفریحی از جنس هیجان و ترس در سفر به همدان را تجربه کنید، حتما به این بانجی جامپینگ سری بزنید تا آدرنالین خونتان را تا بیش از هرجای دیگری بالا ببرید. این بانجی جامپینگ قابل‌استفاده برای خانم‌ها و آقایان است.
آدرس: این بانجی جامپینگ در همدان، جاده گنج نامه، مجموعه تاریخی و توریستی گنج نامه واقع شده است.

بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج

اگر دوست دارید هیجانی متفاوت‌تر از همه فعالیت‌های مهیج زندگی خود تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج بزنید. بدون‌شک این بانجی جامپینگ با سایر بانجی جامپینگ‌های ایران فرق می‌کند زیرا بر روی پل بیلقان واقع شده است.
در این بانجی جامپینگ لذت پرش بر روی رودخانه از ارتفاع 35 متری را تجربه می‌کنید. بانجی جامپینگ پل بیلقان کرج تجربه‌‌ای مهیج همراه با ترس را برای شما به ارمغان می‌آورد که در نهایت بر روی رودخانه فرود می‌آیید. همچنین باید اضافه کنیم این پل دارای چشم‌انداز منحصربه‌فردی است که باعث‌شده بانجی جامپینگ کرج با دیگر شهرهای ایران تفاوت داشته باشد.
آدرس: این بانجی جامپینگ در البرز-کرج ابتدای جاده چالوس قرار دارد.

بانجی جامپینگ بوستان ولایت تهران

Bungee jumping Velayat Great Park

یکی دیگر از بانجی جامپینگ‌های مهیج در تهران، بانجی جامپینگ بوستان ولایت است که تجربه پرش هیجان‌انگیزی را برایتان به ارمغان می‌آورد. افرادی که علاقه‌مند هستند تفریحات متفاوتی را تجربه کنند در سفر به تهران حتما به بوستان بزرگ ولایت که در جنوب غرب تهران قرار دارد، سری بزنند.
سکوی بانجی جامپینگ پارک ولایت در سال 1391 در ورودی 4 شهر ورزش راه‌اندازی شده است و در میان پایتخت‌نشینان طرفداران زیادی دارد. برای استفاده از این بانجی جامپینگ باید افراد سن‌شان بیشتر از 14 سال و وزن‌شان کمتر از 85 کیلوگرم باشد.
ارتفاع سکوی بانجی جامپینگ پارک ولایت 50 متر است که همراه با مربیان با تجربه و در امنیت کامل پرشی هیجان‌انگیز در بوستان ولایت را تجربه می‌کنید.
آدرس: این بانجی جامپینگ در تهران، انتهای اتوبان نواب، بوستان ولایت، در شماره 4 شهر ورزش، بعد از آتش‌نشانی واقع شده است.

توصیه‌های ایمنی یومگ برای استفاده از بانجی جامپینگ

 • بانجی جامیپنگ در نقاط مختلف دارای محدودیت‌های وزنی و قدی خاصی است که تجهیزات را هم بر این اساس ارائه می‌دهند.
 • پیش از آ‌ن‌که به بالای سکو برای پرش بروید اگر بیماری خاصی مانند بیماری‌های قلبی، فشارخون، قند، عصبی، مشکلات استخوانی و... دارید حتما مسئول مربوطه را مطلع کنید.
 • باید لباس راحت که مناسب شرایط آب‌وهوایی موجود است، به تن داشته باشید.
 • اگر از عینک یا لنز استفاده می‌کنید حتما در بیاورید.
 • بانجی جامپینگ برای تخلیه انرژی است بنابراین با داد و فریادزدن شما ترسو نیستید، بلکه لذت این تفریح هیجان‌انگیز را برای خود چندبرابر می‌کنید.
 • سعی‌کنید هنگامی‌که بالای سکو هستید مردد نباشید زیرا شما فقط چند ثانیه مهلت دارید که تصمیم برای پرش بگیرید در غیر این صورت حتما پشیمان می‌شوید. اگر می‌خواهید هیجان خود را به اوج برسانید سعی‌کنید شیرجه بزنید.
نوشته های مشابه
 • با بهترین زیپ لاین‌های ایران آشنا شوید

  در شهرهای مختلف ایران اماکن طبیعی و انسان‌ساخت زیادی را برای تفریحات مهیج در نظر گرفته‌اند تا بتوان چندساعتی را فارغ از مشغولیت‌های روزمره به تفریحات هیجانی پرداخت. اگر دوست دارید در تعطیلات به خصوص در آخر هفته تفریحات خاصی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما یکی از بهترین زیپ لاین‌های ایران را امتحان کنید.

 • دیدنی‌ترین موزه‌های تهران

  برای کسانی که اهل فرهنگ و هنر هستند! برای کسانی که اهل علم و تاریخ هستند! خبرهای خوبی در راه است؛ موزه‌های پایتخت را فراموش نکنید! تهران که نسبت به دیگر شهرهای ایران موزه‌های بیشتری دارد، نزد گردشگران به شهر موزه‌ها شهرت پیدا کرده است. دیدنی‌ترین موزه‌های تهران را در سفری فرهنگی به تماشا بنشینیم.

 • ماهیگیری در سد طالقان

  در این مقاله قصد معرفی سد طالقان و تاریخچه ان به همراه بررسی نحوه ماهیگیری در این سد زیبا را داریم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید