Majera Eco lodge Hormoz

اقامتگاه ماجرا

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...

هرمز سرزمین شگفتی‌هاست! در این جزیره بکر و دست‌نخورده، خبری از هتل‌های آن‌چنانی نیست! یا باید اقامت در خانه‌های ساکنان محلی را تجربه کنید یا در اقامتگاه‌های بومگردی هرمز شب را به صبح برسانید. اما با ساخت اقامتگاه ماجرا، ماجرای اقامت در این سرزمین رنگارنگ کمی عوض شده است.

هرمز زیباترین جزیره در جنوب کشورمان است. مردم این جزیره در میان انبوهی از درختان نخل زندگی می‌کنند. این جزیره‌ی به ظاهر کوچک، مکان‌های دیدنی بسیاری دارد که برای تماشای همه ی آن‌ها باید چند روزی را مهمان جزیره شوید. در جزیره رنگین‌کمان هرمز، چندین اقامتگاه‌ بومگردی ساخته شده ‌است که حال‌وهوای سنتی جزیره را تا حدودی حفظ کرده‌اند. حس خوب اقامت در خانه‌ای بومی که رنگی از گذشته دارد، می‌تواند تجربه‌ای دوست‌داشتنی و فراموش نکردنی باشد. اقامتگاه ماجرا یکی از جدیدترین اقامتگاه‌های جزیره هرمز است که با سبک خاص خود می‌تواند گردشگران بسیاری را به جزیره بکشاند. در ادامه با یوتراوز همراه باشید تا با این اقامتگاه جدید و البته تماشایی بیشتر آشنا بشویم.

آنچه در ادامه از اقامتگاه ماجرا می‌خوانید:

اقامتگاه ماجرا کجاست؟

Beautiful view of Majera Eco lodge Hormoz

جزیره هرمز سرزمین خاک‌های رنگی است؛ جایی که خاک سرخ رنگ آن با آبی خوشرنگ دریا یکی می‌شود. هرمز جزیره رازهاست، این را از تماشای دالان‌ها و صخره‌های عجیب و غریبش می‌توان فهمید. هرمز که بیش از 600 میلیون سال قدمت دارد، با داشتن قلعه پرتقالی‌ها، دره مجسمه‌ها، کوه‌های هفت رنگ و صخره‌هایی در اشکال صورتک‌های حیوانات، همه نشانی از کهن بودن خود دارد. هرمز یکی از زیباترین جزیره‌های هرمزگان است که با وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی موفق شده گردشگران بسیاری را به بازدید از خود دعوت کند.اقامتگاه‌ کوتوک که خانه‌هایی با بافت کاملا سنتی جنوبی دارد، اقامتگاه چوک که بافت گِلی آن یادآور خانه‌های قدیمی است، اقامتگاه ماجرا که بافت فانتزی و رویایی دارد و... تنها بخش کوچکی از اقامتگاه‌های زیبا و منحصربه‌فرد جزیره هرمز هستند.
اما در این میان اقامتگاه ماجرا توانسته عنوان شگفت‌انگیزترین اقامتگاه‌های جزیره هرمز را از آن خود کند، مکانی که مخصوص سلیقه‌های خاص است.این اقامتگاه ظاهری عجیب دارد که وصف آن در کلمات نمی‌گنجد، باید رفت و این همه تفاوت را با چشم خود دید. اقامتگاه ماجرا همچون مجموعه ای از گل‌هایی رنگارنگ در دل جزیره هرمز و در کنار ساحل زیبای خلیج‌فارس قرار گرفته ‌است.

چطور به اقامتگاه ماجرا برویم؟

اقامتگاه بوم‌گردی ماجرا به دلیل قرارگیری مناسب، از مرکز خلیج‌فارس فقط 26.9 کیلومتر که معادل است با یک ساعت و بیست‌وشش دقیقه مسافت دارد و از فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس 31.5 کیلومتر فاصله دارد که تقریبا یک ‌ساعت و سی دقیقه زمان نیاز دارد. رفتن به جزیره هرمز و نرفتن به این اقامتگاه خالی از لطف است. اقامتگاه ماجرا آن‌قدر با شکوه و دیدنی است که اگر یک‌بار هم به این اقامتگاه بروید شیفته ماجرا خواهید شد و دفعات بعد برای خود اتاقکی رزرو خواهید کرد

تخم‌مرغ‌های رنگی؛ اتاقک‌هایی برای استراحت

Majera Eco lodge Hormoz rooms

تخم‌مرغ‌های عید نوروز سر سفره هفت‌سین با طرح و نقش‌های رنگارنگ به خودی خود یکی از جذابیت‌های این سفره هستند. تا به حال تصور کرده‌اید که زندگی جوجه‌ها درون لانه‌های سفید رنگشان چگونه‌ می‌تواند باشد؟ اگر می‌خواهید جواب این سوال را بیابید، شما را به جزیره هرمز، اقامتگاه ماجرا دعوت می‌کنیم!ماجرا؛ تصورات و خیال‌ها در مورد خوابیدن در تخم‌مرغ های رنگی هفت سین به واقعیت تبدیل خواهد کرد. تعجب نکنید! این واقعیت کاملا شیرین و لذت‌بخش خواهد بود. ماجرا حکایت دارد، از عاشقانه‌های زوج جوان، از دخترک تنها که درون این اتاقک‌ها گریه‌ها و فریادها سر داده ‌است و پیرمرد و پیرزنی که به دور از هیاهوی جهان به این اتاقک‌ها و ساحل آمده تا آرامش را وارد قلب‌های خود کنند. ماجرا حرف‌ها دارد از زیبایی‌هایش، از ظاهر رنگارنگ تخم‌مرغ‌ گونه‌اش، از اتاقک‌هایش که در عین بومی بودن مدرنیته هم هستند. این حکایت‌ها اقامتگاه بوم‌گردی ماجرا را چون هندوانه‌ای سر بسته پر از رمز و راز کرده ‌است. چرا که هرکس درون این تخم‌مرغ‌های رنگارنگ خاطره‌ای جذاب برایش رقم خواهد خورد.

سفر به دنیای رنگی اتاقک‌های ماجرا

Majera Eco lodge rooms color

داخل اتاقک‌ها که وارد شوید منظره‌ای فوق‌العاده که تلفیقی از رنگ‌های گوناگون است حال شما را دگرگون خواهد کرد. تشک‌های سنتی که رنگشان با دیوارها به خوبی هماهنگ شده، برایتان آرامش‌بخش خواهد بود. این اتاقک‌ها از خاک، شن و ماسه‌های ضخیم ساخته شده‌اند که حس خوب خوابیدن در خنکای این سازه را برای شما به ارمغان خواهند آورد.
بعد از گذراندن یک شب عالی در این اقامتگاه، صبح را با صبحانه‌های خوش‌طعم و محلی این اقامتگاه آغاز کنید. از مارپیچ‌های رنگارنگ سطح زمین که زیبایی ماجرا را دو چندان کرده ‌است عبور کنید تا به دریا برسید. از ساحل زیبا، دریای خروشان و آرامش غیرقابل وصف لذت ببرید. تلفیق رنگ‌های گوناگون بر روی دیوارهای این اتاقک‌‌ها باعث می‌شود که خود را در دنیای رنگ‌ها تصور کنید. جایی که هر مدادرنگی برای خود کلبه‌ای رنگارنگ دارد و شما را میهمان کلبه‌های خود می‌کنند. اقامتگاه ماجرا همچون شهری رنگارنگ؛ بسیار تماشایی است. یکی دیگر از لذت‌های اعجاب‌انگیز اقامتگاه ماجرا، تماشای ساحل نیلگون از قاب پنجره‌های این اتاقک‌ها است. زمانی که از فاصله دور به این اتاقک‌ها نگاه می‌کنید. این اتاقک‌ها شبیه بازی آبنباتی در فیلم رالف خرابکار خواهید دید. آبنبات‌هایی که از دور برق می‌زنند و شما را چون آهن‌ربا به سمت خود می‌کشانند. استراحت درون آبنبات‌ها خوش‌مزه است!
اقامتگاه ماجرا؛ مکانی نیست که در آن بتوان اغراق کرد چون خود مجموعه‌ای از بهترین‌ها است. شاید کمی عجیب باشد که چرا یک‌بار به تخم‌مرغ، یک‌بار به شهر رنگ‌ها و یک‌بار هم به بازی آبنباتی شباهت دارد؟ جواب این سوال کاملا واضح است چون اقامتگاه ماجرا معنایی متفاوت از عشق و زیبایی است. عشق از قلب تمامی کارکنان و سازندگان مجموعه اقامتی ماجرا است که به تک تک این اتاقک‌ها می‌رود. حال خوبی را که درون اتاقک‌ها خواهید داشت، همان عشق خدمت‌گذاران بومی این مجموعه برای شما هست. مردمی که بومی شهر هرمز هستند و برای مهمانان خود بهترین‌ها را محیا می‌کنند. بی‌شک، زیبایی اقامتگاه ماجرا نشات گرفته از صفا و صمیمت این مردمان است. همان‌هایی که برای بهترین بودن این مجموعه زحمات بسیاری کشیده‌اند. از این خوبی‌ها و زیبایی‌ها رنگ گرفته‌اند و قاب خوشرنگی بر این اقامتگاه‌ شده‌اند.

جذابیتی به رنگ بومیان هرمز

world of colors in Hormoz Island

در هنگام سفر به جزیره هرمز حتما با مردمان این شهر هم صحبت شوید، هم کلام شدن با مردم دوست داشتنی هرمز یکی از جذابیت‌های سفر شما خواهد شد. همیشه سعی کنید زمانی که به شهری سفر می‌کنید به جای رفتن به هتل‌های لوکس آن شهر به اقامتگاه‌های بوم‌گردی همان شهر بروید. از این طریق به راحتی می‌توانید فرهنگ مردمان آن منطقه را به چشم ببینید. از طرفی حمایت از این اقامتگاه‌های بوم‌گردی سبب دلگرمی بومیان همان منطقه خواهد شد. البته این را هم باید ذکر کرد که برخی از این اقامتگاه‌ها مانند ماجرا چیزی کمتر از هتل‌های لوکس ندارند. چه بسیارند مکان‌هایی که لوکس و پرهزینه هستند ولی آرامش خاطر را برای شما فراهم نخواهند کرد.
کیفیت بالای غذا، رسیدگی بسیار عالی، امکانات عالی و منحصر به فرد و... از ویژگی‌های این اقامتگاه به شمار می‌روند. امتحان غذاهای محلی درون اتاقک‌های تخم‌مرغی، اقامتگاه ماجرا را رویایی‌تر خواهد بود. گرفتن عکس‌های یادگاری علاوه بر این‌که لحظات خوب را به ثبت می‌رسانید باعث می‌شود شما از این اقامتگاه همیشه خاطرات شیرینی را همراه خانواده خود داشته باشید. خاطراتی که با عکس‌ها برایتان تداعی خواهد شد بسیار لذت‌بخش خواهد بود. شما دوستداران مسافرت، تفریحات و سبک زندگی بومی بهتر است رفتن به اقامتگاه ماجرا را از خود دریغ نکنید. مطمئن باشید لحظات فوق‌العاده‌ای در انتظار شما خواهد بود.

سخن آخر:

رفتن و تماشای دیدنی‌های هرمز، جزیره شگفتی‌ها از یک سو شما را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد و از طرف دیگر رفتن به اقامتگاه ماجرا لحظات ناب دیگری را برایتان رقم خواهد زد. این اقامتگاه به دلیل زیبایی‌ اتاقک‌هایش بسیار مورد پسند و جذاب است که نگاه هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند. با سفر به این اقامتگاه خاص؛ خاطرات فراموش نشدنی را در دل و جان خود ثبت کنید. اما این سوال مطرح می‎شود که آیا، ماجرا مطابق با دستورالعمل‌های ساخت اقامتگاه‌های بومگردی ساخته شده است؟

نوشته های مشابه
 • اقامتگاه‌ بومگردی ارگ‌ سنگی سنگان

  اقامتگاه بومگردی ارگ‌ سنگی یکی از گزینه‌های بسیار خوب بومگردی در اطراف تهران است. این اقامتگاه در روستای تاریخی سنگان واقع شده ‌است و با اقامت در آن علاوه بر تجربه یک سفر عالی در دل روستای سنگان، به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری هم دست پیدا می‌کنید.

 • اقامتگاه بومگردی باغ بهشت تنکابن

  اقامتگاه بومگردی باغ ‌بهشت یکی دیگر از گزینه‌های بومگردی در شهرستان تنکابن است که در روستای سرسبز و خوش‌ آب‌وهوای قلعه گردن واقع شده‌ است. این اقامتگاه بومگردی امکانات لازم را برای پذیرایی از گردشگران فراهم کرده ‌است تا شما گردشگران و طبیعت‌گردان عزیز اوقات خوشی را در این اقامتگاه بومگردی داشته باشید و لحظات خاطره‌انگیزی را در آن ثبت کنید.

 • اقامتگاه بومگردی 130 ساله ماژان شاندیز

  مشهد مقدس در لیست مقصدهای گردشگری محبوب ایرانی‌ها قرار دارد و سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به مشهد سفر می‌کنند. این شهر در اطراف خود به ییلاقات سرسبزی می‌رسد و اقامتگاه بومگردی ماژان هم جزو گزینه‌های جذاب بومگردی در یکی از ییلاقات خوش آب‌وهوای مشهد یعنی شاندیز است.

دیدگاهتان را بنویسید