#
1548

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

پرواز

هتل

قـطار

بزودی

اتوبوس

بزودی

بیمه مسافرتی

 • #

  خرید آسان بلیط هواپیما

  امکان خرید بلیط در کمترین زمان

  و آسانترین روش

 • #

  استرداد آنلاین بلیط هواپیما

  امکان استرداد آنلاین بلیط

  در هر زمان

 • #

  پشتیبانی 24 ساعته

  در کنار شما هستیم

  در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز

مقصدهای پیشنهادی یوتراوز

هر آنچه از سفر می‌خواهید در یومگ بخوانید

در مجله یوتراوز

ایرلاین‌های منتخب یوتراوز

ارزانترین و مطمئن ترین بلیط‌ها را از یوتراوز
خریداری کنید

ایرلاین‌های منتخب
 • راهنما خرید بیمه مسافرتی

  اگر قصد سفر به یک مقصد در خارج از کشور را دارید، تهیه بیمه مسافرتی باید جزو ضروری‌ترین اقدامات شما قبل از مسافرت باشد. تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر در یک مقصد خارجی به‌طور ناگهانی و ناخواسته دچار بیماری شوید، چگونه باید از عهده مخارج خود برآیید؟ یا اگر حین سفر دچار مسمومیت غذایی شوید، یا تغییرات آب‌وهوایی باعث بیماری در شما شود، یا حتی با اتفاقات غیر قابل پی‌ بینی همچون گم‌شدن چمدان و مدارک شناسایی رو به رو شوید، چه راه‌حلی در مواجهه با این شرایط وجود دارد؟ بدون شک بیمه‌مسافرتی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اقدامات پیش از سفر به یک مقصد خارجی است چون در مقابل چنین حوادثی از شما حمایت می‌کند. تفاوت ارزش پولی در کشور ما با سایر کشورها باعث می‌شود تا هزینه‌های درمان برای مسافران ایرانی بسیار زیادتر از تصور باشد به طوری‌که گاهی یک جراحت کوچک یا یک سرماخوردگی ساده می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را به مسافران ایرانی تحمیل کند. از طرفی بروز مشکلاتی از قبیل گم‌شدن چمدان، پول و مدارک هم برای هر کسی اجتناب ناپذیر است. اینجاست که می‌توان هزینه‌های درمان را از طریق بیمه مسافرتی پرداخت کرد و خسارت ناشی از گم‌شدن مدارک و تخریب اموال را از بیمه‌گر دریافت کرد. به همین منظور خرید و ارائه بیمه مسافرتی به بعضی سفارتخانه‌ها جزو شرایط دریافت ویزای کشور مورد نظر است. بهترین بیمه مسافرتی برای هر مسافر می‌تواند با توجه به نوع پوشش بیمه متفاوت باشد. از طرفی قیمت بیمه هم برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد که برای این منظور باید از شرکت‌های مختلف استعلام قیمت و نوع پوشش بیمه را انجام داد و از بین گزینه‌های موجود بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کرد. به‌طور کلی بیمه مسافرتی مواردی از قبیل: هزینه‌های پزشکی شامل انجام معاینات، درمان بیماری‌ها و جراحات و هزینه‌های ناشی از بستری‌شدن در بیمارستان و مرکز درمانی، هزینه‌های دندان‌پزشکی از قبیل عفونت شدید، دندان درد و کشیدن دندان، هزینه‌های دارو در صورتی‌که داروها مفقود شود و استفاده از آن برای بیمار حیاتی باشد، بیماری‌ها و حوادث شدید، هزینه‌های همراه در صورتی‌که نیاز به بستری‌شدن باشد و رفت‌وآمد یکی از بستگان بیمار باشد، هزینه‌های حقوقی و پرداخت هزینه مشاوره، حق‌الوکاله و هزینه‌های مربوط به دادگاه و کلیه هزینه‌های مربوط به بار و مدارک از جمله خسارت تخریب یا مفقودی را شامل می‌شود. مدت بیمه‌نامه از زمان خروج از کشور و بعد از خوردن مهر خروج در گذرنامه آغاز می‌شود و از زمان صدور بیمه مسافرتی، بیمه‌گذار مدت مشخصی فرصت دارد تا از کشور خارج شود.

 • رزرو تلفنی بلیط هواپیما

  رزرو بلیط هواپیما برای هر گردشگری که قصد سفر هوایی دارد، مهمترین قسمت برنامه سفر را تشکیل می‌دهد. بسیاری از افراد بنابر برنامه سفر خود حتی از روزها قبل برای خرید بلیط هواپیما اقدم می‌کنند و هرچه برنامه‌ریزی برای سفر هوایی دقیق‌تر باشد، این احتمال افزایش پیدا می‌کند که مسافری زودتر برای خرید بلیط هواپیما اقدام کند. روش‌های مختلفی برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد. رزرو بلیط هواپیما به شیوه اینترنتی، رزرو بلیط هواپیما به‌صورت حضوری و رزرو تلفنی بلیط هواپیما از شیوه‌های متداول برای خرید بلیط است. گرچه این روزها رزرو آنلاین بلیط هواپیما به دلیل سهولت بیشتر، سرعت بالاتر، آسان بودن فرایند رزرو و حتی گاهی هزینه‌های کمتر و تخفیفاتی که شامل رزروهای اینترنتی می‌شود، در بین علاقمندان سفرهای هوایی بسیار متداول شده است، اما گاهی به دلایل مختلف، مسافر تصمیم می‌گیرد یا ناچار می‌شود تا بلیط هواپیما را به صورت تلفنی رزرو کند. گاهی مسافر در شرایطی قرار می‌گیرد که امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما برای او وجود ندارد، برای مثال عدم دسترسی به اینترنت، پایین بودن سرعت اینترنت یا نداشتن رمز دوم کارت بانکی می‌تواند از دلایلی باشد که مانع خرید بلیط هواپیما اینترنتی شود، یا اینکه مسافر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به دفاتر خدمات مسافرتی را ندارد و نمی‌تواند برای خرید بلیط به صورت حضوری اقدام کند، در چنین شرایطی بهترین راه‌حل تماس‌گرفتن و رزرو بلیط هواپیما به صورت تلفنی است. برای این منظور تنها کاری که باید انجام دهید تماس با واحد پشتیبانی پرواز یوتراوز است که امکان خرید تلفنی بلیط هواپیما را برای شما فراهم می‌کند. می‌توانید با شماره (های) پشتیبانی پرواز یوتراوز تماس بگیرید، مسیر پروازی و تاریخ مورد نظرتان را با اپراتور پرواز در میان بگذارید و در کمترین زمان برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. در خرید تلفنی بلیط هواپیما بهترین کاری که انجام می‌دهید این است که کارت ملی یا پاسپورت شما دم دستتان باشد تا در هنگام رزرو مشخصات خود (نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت، شماره ملی یا شماره پاسپورت، مدت زمان انقضاء پاسپورت و ....) را در اختیار اپراتور پرواز قرار دهید. از طرفی یادتان باشد حتما از نوع پرواز (سیستمی یا چارتری)، قوانین و مقررات حمل بار و قوانین کنسلی پرواز سوال کنید تا اگر به هر دلیلی مجبور به کنسلی بلیط خود شدید، خسارت کمتری بر شما تحمیل شود.

 • امکان استرداد بلیط

  کنسلی بلیط هواپیما از جمله شرایطی است که می‌تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد. دلایل مختلفی وجود دارد که بعد از خرید بلیط هواپیما و صدور بلیط، مسافری پرواز خود را کنسل می‌کند. این دلایل از تغییر در برنامه سفر تا بروز اتفاق یا بیماری برای مسافر، می‌تواند متغیر باشد. به هر حال و به هر دلیلی که مسافری تصمیم به استرداد بلیط خود (پس از رزرو نهایی و پرداخت وجه) داشته باشد، شامل قوانین و مقررات کنسلی بلیط هواپیما می‌شود. نکته بسیار مهمی که در رزرو بلیط هواپیما باید به خاطر داشته باشید، نوع بلیط (سیستمی یا چارتری) است. چون برخلاف پروازهای سیستمی، پروازهای چارتری امکان استرداد ندارند و اگر به هر دلیلی سفر هوایی شما لغو شود، وجهی به شما مسترد نخواهد شد. گرچه برخی چارترکنندگان پرواز این انعطلاف را دارند که بخشی از وجه پرداختی را به مسافر برگردانند اما از آنجاکه قانونی برای جریمه کنسلی و عودت وجه در خصوص پروازهای چارتری وجود ندارد، اگر پرواز چارتری خود را به هر دلیلی کنسل کنید یا از پرواز جا بمانید، نمی‌‎توانید انتظار بازگشت وجه را از چارترکننده یا آژانس مسافرتی داشته باشید مگر اینکه پرواز شما بر اثر حوادث طبیعی و سوانحی کنسل شود که در شمار موارد فورس ماژور به‌شمار می‌رود یا لغو پرواز از طرف چارترکننده صورت بگیرد. برخلاف پروازهای چارتری، پروازهای سیستمی شامل قوانین و مقررات کنسلی بلیط می‌شود اما میزان جریمه کنسلی به نوع پرواز (پرواز سیستمی داخلی – پرواز سیستمی خارجی)، نوع ایرلاین، تاریخ و زمان اعلام و اقدام برای کنسلی و کلاس پروازی بستگی دارد. زمان اعلام کنسلی و اقدام برای آن هم از لحظه صدور بلیط تا 30 دقیقه مانده به زمان پرواز متغیر است. از طرفی گاهی کنسلی می‌تواند ناشی از جاماندن از پرواز و از دست‌دادن آن باشد و به همین دلیل است که میزان جریمه کنسلی متفاوت است. در صورتی‌که به‌هر دلیلی تصمیم دارید پرواز خود را کنسل کنید، باید هرچه زودتر برای آن اقدام کنید. این اقدام شامل ثبت درخواست کنسلی پرواز بر روی وب‌سایت (یوتراوز) و تماس تلفنی با واحد پشتیبانی پرواز یوتراوز است. تماس تلفنی به این دلیل است که از میزان جریمه کنسلی، شرایط کنسلی و زمان بازگشت وجه مطلع شوید. به خاطر داشته باشید که در صورت ثبت درخواست کنسلی پرواز بر روی سایت حتما با اپراتور قسمت پشتیبانی تماس بگیرید و تصمیم خود را نهایی کنید.

سوالات متداول پرواز

 • {{f.question}}
  {{f.answer}}

راهنمای خرید بلیط هواپیما از یوتراوز

یوتراوز به‌عنوان مرجع کامل خرید بلیط هواپیما در کلیه مسیرهای داخلی و خارجی این امکان را فراهم ساخته تا با مقایسه قیمت از بین ایرلاین‌های برتر، بهترین گزینه را انتخاب و پرواز خود را در کمترین زمان و با مناسبترین قیمت رزرو کنند. رزرو آسان و مطمئن تمایز آشکار یوتراوز به‌عنوان بهترین سیستم خرید بلیط هواپیما به شمار میرود‎

خرید آسان بلیط هواپیما از یوتراوز

یوتراوز این امکان را برای کاربران خود فراهم ساخته تا با آسان‌ترین شیوه و در کمترین زمان بلیط خود را در کلیه مسیرهای داخلی و خارجی رزرو کنند. برای خرید بلیط هواپیما از یوتراوز باید ابتدا نوع پرواز خود را انتخاب کنید. منظور از نوع پرواز در اینجا یعنی پرواز داخلی و خارجی که با انتخاب هر کدام به پنل جستجوی پرواز مورد نظرتان هدایت می‌شوید. در مرحله بعد، باید مسیر پرواز (مبدأ و مقصد)، تاریخ پرواز و تعداد نفرات را انتخاب کنید. منظور از تعداد نفرات یعنی تعداد مسافران بر اساس گروه سنی. به این ترتیب که تعداد مسافران را براساس سن آنها یعنی نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) انتخاب می‌کنید تا عملیات جستجو بر اساس فیلتری که مشخص کرده‌اید صورت گیرد.

مقایسه پرواز و رزرو بهترین قیمت

بعد از شروع عملیت جستجوی پرواز بر اساس فیلترهایی که مشخص کرده‌اید، نتایجی از تمام پروازهای موجود برای آن تاریخ از ایرلاین‌های مختلف یافت می‌شود. در این مرحله مهمترین اقدامی که باید انجام دهید، مقایسه قیمت‌ها، ایرلاین‌ها، ساعت پرواز و انتخاب بهترین قیمت و مناسب‌ترین گزینه است.

فیلترهای بیشتر برای انتخاب بهتر

در صفحه نمایش لیست پروازها، امکان جستجوی دقیق‌تر بر اساس فیلترهای بیشتر در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید از بین پروازهایی که بعد از جستجوی اولیه نمایش داده شده‌اند، پروازهای مربوط به صبح زود، صبح تا ظهر، ظهر تا عصر و حتی آخر شب را انتخاب کنید، یا ایرلاین مورد نظرتان را انتخاب کنید، یا حتی جستجوی خود را بر اساس بازه قیمتی فیلتر کنید و در نهایت از بین گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود، بهترین را انتخاب کنید.

قوانین و مقررات پرواز

یادتان باشد که هر ایرلاین قوانین و مقررات مخصوص به خود را در خصوص میزان بار مجاز یا کنسلی پرواز دارد. قبل از اینکه تصمیم خود را برای خرید بلیط هواپیما نهایی کنید، قوانین و مقررات مربوط به ایرلاین را مطالعه کنید تا از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

ورود اطلاعات و پرداخت وجه

مرحله بعدی مربوط به ورود اطلاعات است. این مرحله باید با دقت بسیار بالایی انجام شود چراکه هرگونه مغایرت در مشخصات از جمله نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت یا کد ملی می‌تواند به عدم اجازه برای سوار شدن به هواپیما منجر شود. یادتان باشد نام خود را کاملا بر اساس آنچه در پاسپورت شما درج شده است وارد کنید و در وارد کردن شماره تماس و ایمیل هم دقت کنید. چون هرگونه اطلاعیه‌ای مبنی بر تاخیر یا لغو پرواز از طریق شماره تماس به اطلاع شما خواهد رسید. در پایان بعد از پرداخت وجه یک نسخه از بلیط الکترونیک شما به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد.